امکان دارد برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید بخشی از فیلم ضبط شده توسط دوربین مداربسته را پاک کنید، نگرانی هایی از جهت پاک نشدن بخشی از فیلم دوربین مداربسته وجود دارد که در مقاله فرمت دوربین مداربسته قصد داریم آن را مورد بررسی قرار دهیم؛ اگر شما نیز با مشکلات این چنینی سروکار دارید در ادامه با ما همراه باشید.

آیا می توانیم حافظه دوربین مداربسته را پاک کنیم؟

در ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که بله می توان حافظه دوربین مداربسته را پاک کرد اما این تنها در صورتی است که بخواهید حافظه دوربین را به طور کامل فرمت کنید، اما امکان حذف تنها قسمتی از تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته وجود ندارد. اگر تصمیم به حذف کامل حافظه دوربین دارید می توانید این کار را از دو روش انجام دهید که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد.

1- حذف فیلم دوربین مداربسته از طریق کامپیوتر

2- حذف فیلم دوربین مداربسته از طریق دستگاه DVR و NVR

1- حذف فیلم دوربین مداربسته از طریق کامپیوتر

اولین روشی که برای فرمت دوربین مداربسته پیشنهاد می کنیم استفاده از کامپیوتر است، همانطور که مستحضر هستید اکثر دوربین ها اللخصوص دوربین های مداربسته هایک ویژن باتوجه به مدلشان تصاویر را بر روی کارت SD یا همان کارت حافظه ذخیره می کنند، البته شایان ذکر است که برخی از دوربین ها بسته به طراحی به کار رفته در آن ها حافظه داخلی دارند که می توانند تصاویر را بر روی دستگاه DVR یا NVR ذخیره کنند.

حذف تصاویر از کارت حافظه

اگر برای ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته تان از حافظه جانبی یا همان SD کارت ها استفاده می کنید برای فرمت دوربین مداربسته تان باید ابتدا دستگاه را خاموش کرده و سپس کارت حافظه را خارج کنید و با استفاده از یک رم ریدر آن را به کامپیوترتان متصل کنید و از طریق کامپیوتر وارد SD کارت شده و آن را فرمت کنید.

فرمت دوربین مداربسته

حذف تصاویر از هارددیسک

برخی از دوربین های مداربسته هایک ویژن بسته به طراحیشان دارای قطعه ایی به نام هارددیسک هستند که بر روی دستگاه DVR و NVR طراحی شده است و این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که بتوانید تا حد معینی تصاویر دوربین های مداربسته تان را روی آن ذخیره کنید، در صورتی که دستگاه شما به این هارد دیسک مجهز بود می توانید به روشی که در ذیل خدمتتان عرض می کنیم به فرمت دوربین مداربسته تان رسیدگی کنید.

  1. ابتدا دستگاه ضبط خود را خاموش کرده و هارد آن را جدا کنید.
  2. هارد را به یک کامپیوتر متصل نمائید.
  3. سپس در قسمت My Computer می توانید هاردیسک تان را مشاهده کنید.
  4. بر روی درایو هاردیسک تان کلیک کنید و امر فرمت دوربین مداربسته تان را انجام دهید.

2- حذف فیلم دوربین مداربسته از طریق نرم افزار دستگاه DVR و NVR

تفاوت این مورد با نمونه ایی که هارد را جدا کرده و به کامپیوتر وصل می کنیم این است که بدون جدا کردن هارد از دستگاه و اتلاف وقت می توانید با استفاده از منوی دستگاه به امر فرمت دوربین مداربسته تان بپردازید و در کمترین زمان ممکن حافظه آن را فرمت کنید.

اکثر دوربین های موجود در بازار مانند دوربین های برند هایک ویژن را می توانید به این روش فرمت کنید:

  1. ابتدا وارد دستگاه ضبط (DVR یا NVR) شوید.
  2. در منوی بر روی قسمت HDD کلیک نمایید.
  3. دوربین مورد نظری را که می خواهید تصاویر آن پاک شود را انتخاب نمایید.
  4. سپس بر روی چک باکس مشخص شده کلیک کنید تا انتخاب شود و بعد بر روی گزینه Init کلیک و سپس Ok را بزنید که در نهایت هارد شما شروع به فرمت شدن می کند.

در صورتی که تمامی مراحل گفته شده را انجام دادید و هنگام فرمت دوربین مداربسته تان با مشکل رو به رو شدید می توانید با کارشناسان متخصص نمایندگی رسمی هایک ویژن تماس گرفته و ایرادات دستگاه تان را رفع کنید.