دوربین مداربسته AHD برگرفته شده از عبارت Analog High Definition به معنی دوربین مدار بسته آنالوگ با رزولوشن بالا است. در نسل قدیمی دوربین های مدار بسته آنالوگ، رزولشن پایین تصویر یکی از بزرگترین نقاط ضعف شمرده می شد که در تکنولوژی جدید AHD این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. در این مقاله قصد داریم به موارد زیر درباره این نوع از دوربین ها بپردازیم:

  • فرآیند ضبط تصاویر در دوربین مداربسته AHD
  • رزولوشن تصویر در دوربین مداربسته AHD 
  • نکات نصب دوربین مداربسته AHD
  • قیمت دوربین مداربسته AHD

فرآیند ضبط تصاویر توسط تکنولوژی AHD

در این نوع تکنولوژی تصاویر با استفاده از روش جدید کدگذاری منتقل و ذخیره می شوند. این کار توسط چیپ های AHD RX انجام می شود، به اینصورت که تصاویر با حجم بالا به صورت دیجیتال از دوربین دریافت شده و سپس توسط چیپ AHD RX تصاویر با رزولوشن AHD کدگذاری می شوند. به این ترتیب از حجم آنها کاسته شده و بعد از عبور از کابل به صورت دیجیتال به DVR فرستاده می شوند.

رزولوشن تصاویر در دوربین مداربسته AHD

در دوربین های آنالوگ قدیمی کیفیت تصاویر به زحمت به 0.5 مگاپیکسل می رسید. با دست یابی به تکنولوژی AHD کیفیت تصاویر تا 1 مگاپیکسل ارتقا یافت. بعد از آن با به روی کار آمدن نسل دوم این دوربین ها کیفیت تصاویر حتی تا 2 مگاپیکسل نیز ارتقا یافت. اما تنها مشکلی که این دو نسل تکنولوژی دارند این است نوع کدگذاری در آنها متفاوت است و نمی توان از هر دو به طور همزمان استفاده کرد.

دوربین مداربسته AHD

برای تکنولوژی AHD از چه کابل و با چه طولی استفاده کنیم؟

این نوع تکنولوژی حساسیت کمی نسبت به کیفیت و طول کابل دارد که همین یکی از مزیت های این تکنولوژی به شمار می رود. با استفاده از کابل های RG59 عادی امکان انتقال سیگنال دوربین AHD تا 500 متر به راحتی میسر است. چنانچه از کابل RG60 استفاده شود این مسافت به 1000 متر نیز می رسد. تکنولوژی AHD همچنین حساسیت بسیار کمی نسبت به کیفیت کابل مصرفی دارد. همچنین دوربین های AHD با استفاده از کابل UTP و ویدیو بالون تا فواصل 320 متری و با استفاده از کابل CAT5 تا فواصل 290 متر را نیز می توانند پوشش دهند.

آیا امکان نصب دوربین های تیوی لاینی به DVRهای AHD وجود دارد؟

بله، بیشتر DVRهای AHD دوربین های تیوی لاینی(آنالوگ) را پشتیبانی می کنند. این دستگاه ها در بیشتر موارد حتی دوربین های تحت شبکه را نیز می توانند در تعداد و رزولوشن محدود پشتیبانی کنند. توجه داشته باشید که DVRهای AHD به هیچ عنوان دوربین های HDSDI ،HDTVI و HDCVI پشتیبانی نمی کنند.

قیمت و هزینه دوربین های AHD

دوربین های AHD در مقایسه با دوربین های شبکه بسیار مقرون به صرفه هستند. قیمت این تجهیزات بیشتر به دستگاه های آنالوگ نزدیک است تا دوربین های شبکه. همین موضوع موجب استقبال زیاد از AHD شد به طوری که تقریبا سیستم های آنالوگ کنار گذاشته شد

نصب دوربین مداربسته

کسب اطلاعات در مورد نصب دوربین مداربسته و یا سایر هزینه های خدماتی مربوط به آن می تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید دوربین مداربسته، استعلام قیمت نصب و …با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020