برای نصب سیستم مداربسته از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. یکی از این تجهیزات لوله فلکسی است. لوله فلکسی که از واژه فلکسیبل (Flexible) به معنی انعطاف پذیر گرفته شده است، یک لوله فلزی منعطف است که از آن به منظور محافظت از کابل های مورد استفاده در نصب دوربین مداربسته استفاده می شود. به لوله فلکسی اصطلاحا لوله خرطومی فلزی نیز گفته می شود.

کاربرد لوله فلکسی:

معمولا کاربرد لوله فلکسی در نصب دوربین مداربسته در هنگامی است که سیستم مداربسته دارای کابل کشی های زیاد و طولانی است به همین خاطر برای نظم بیشتر کار و حفاظت از کابل ها در طول مسیر می توان از لوله فلکسی استفاده نمود.

ویژگی‌های لوله فلکسی مناسب:

در هنگام خرید دقت داشته باشید تا لوله فلکسی مورد نظر دارای خصوصیات زیر باشد:

  • انعطاف پذیری خوب داشته باشد.
  • امکان کشش و چرخش بالا داشته باشد.
  • در برابر فشار، سابیدگی و ضربه مقاومت بالایی داشته باشد.
  • در طول زمان ماندگاری خوبی داشضته باشد.
  • در برابر اصطکاک، حرارت زیاد، شرایط آب و هوایی نامطلوب و…مقاوم باشد.
  • امکان تخلیه الکتریسیته ساکن در آن با اتصال به زمین وجود داشته باشد.

ویژگی‌های لوله فلکسی مناسب:

رایج ترین شکل لوله فلکسی نوع روکش دار آن است که بیشترین استفاده را در نصب دوربین مداربسته دارد. کاربرد این نوع لوله فلکسی اغلب در محیط های باز است که در معرض آب و هوای بیرون به منظور جلوگیری از نفوذ آب، رطوبت و … است.

لوله فلزی روکش‌دار:نوع دیگر لوله فلکسی نوع بدون روکش آن است. لوله فلزی بدون روکش فاقد پوشش پلاستیکی PVC است. به همین خاطر کاربرد آن اغلب در محیط های داخلی است

لوله فلزی بدون روکش

سایز لوله فلکسی:

لوله فلکسی در سایز های مختلفی تولید می شود. سایز بندی آن بر اساس اندازه سطح مقطع آن است. هر سایز تعداد مشخصی کابل را در خود جای می دهد. سایزبندی لوله فلکسی بر طبق استانداردهای مشخصی است که مهمترین آن ها شامل نمره های 11، 13، 16، 21، 25، 29، 36، 42 و 38 می باشد. در بازار می توانید لوله فلکسی را در متراژ معمول 25 متر خریداری مائید.

روش نصب لوله فلکسی:

لوله فلکسی اغلب بر روی دیوار نصب می شود برای نصب آن می توان از بست های مخصوص استفادده نمود. برای سایزهای مختلف لوله فلکسی بست های متفاوتی وجود دارد که باید در هنگام خرید به آن توجه نمائید. همچنین برای سهولت در کابل کشی بهتر است از ابزاری قرقره مانند استفاده شود. بدین صورت که حلقه کابل را همانند شکل زیر در داخل ابزار قرقره مانندی قرار داده تا از گره خوردن کابل ها جلوگیری گردد.

خرید دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و یا کسب اطلاعات در مورد نصب دوربین مداربسته می‌تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید، استعلام قیمت و یا نصب دوربین مداربسته با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020