برای انتقال تصاویر مداربسته در دوربین های آنالوگ یا آنالوگ HD از کابل کواکسیال استفاده می شود. رایج ترین نوع کابل کواکسیال که در نصب دوربین مداربسته استفاده می شود کابل RG59 است. این کابل ها با کیفیت های مختلفی تولید می شوند و نوع متریال بکار رفته در مغزی و شیلد آنها با یکدیگر متفاوت است.

مشخصات کابل RG59:

  1. اجزای کلی کابل شامل مغزی، شیلد و عایق هاست.
  2. جنس مغزی و شیلد می تواند از نوع مس، آلومینیوم و آلیاژ این دو باشد.
  3. قطر مغزی کابل از 1.2 تا 1.8 mm است.
  4. اطراف مغزی کابل توسط یک عایق فوم یا پلاستیک پوشیه شده و آن را از شیلد جدا می کند.
  5. بعد از لایه عایق کلافه سیمی با نام شیلد قرار دارد که وظیفه آن جذب نویز اطراف سیم است.
  6. لایه خارجی کابل توسط یک روکش از جنس PVC تشکیل شده که وظیفه حفاظت از کابل را به عهده دارد.

نکته: با کیفیت ترین نوع کابل RG59 از نوع مغزی و شیلد تمام مس است.

نکته: در کابل کواکسیال هرچه قطر مغزی بیشتر باشد، تصویر با کیفیت تری خواهیم داشت.

نکته: در انواع با کیفیت تر کابل RG59 دوربین مداربسته محافظ دیگری میان عایق و شیلد قرار می دهند تا نویز کمتری جذب کابل شود.

کابل RG59 دوربین مداربسته

رابطه کیفیت تصویر و طول کابل در نصب دوربین مداربسته:

کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته از اهمیت بالایی برخوردار است. عوامل زیادی بر کیفیت تصویر تاثیر می گذار اند که یکی از آنها طول کابل تصویر است. زیرا در مسافت های طولانی که طول کابل افزایش می یابد تصاویر  دچار افت کیفیت می شوند.

کابل های RG59 نیز از این لحاظ دچار محدودیت هایی هستند و حداکثر تا 500 متر می توانند بازده داشته باشند. چنانچه نیازمند کابل کشی در مسافت های بیشتر از 500 متر هستید برای داشتن تصاویر با کیفیت می بایست از فیبر نوری استفاده کنید.

افت سیگنال در کابل های دوربین مداربسته

بسیاری از کارشناسان نصب دوربین مداربسته از طریق تجربی طول کابل کشی مورد نیاز را تخمین می زنند. اما برای تخمین دقیق میزان استاندارد کابل کشی می توان از جدول میرایی سیگنال (attenuation) در کابل ها استفاده نمود.

در این جدول میزان افت سیگنال در متراژهای مختلف مشخص شده است. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که محدوده فرکانس نیز بر کیفیت ارسال کابل RG59 دوربین مداربسته تاثیرگذار است. در فرکانس های بالاتر شاهد افت سیگنال بیشتری هستیم. برای دوربین های آنالوگ عادی افت سیگنال بیش از 10dB مجاز نیست.

Cable Attenuation (measured in db per 100 feet)

cable1MHz10MHz50MHz100MHz200MHz400MHz700MHz900MHz1GHz
RG-5890.61.12.43.44.97.09.711.112.0

فروش دوربین مداربسته

یکی از مشکلات رایج در بازار فروش دوربین مدار بسته، وجود حجم زیادی از برندهای فیک و تقلبی است که انتخاب را برا مشتریان سخت کرده است. از این رو توصیه می شود برای خرید دوربین مداربسته به نمایندگی های مجاز برندهای معتبر مراجعه شود. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020