بسیاری از مشتریان در خرید دوربین مداربسته اشتباهاتی را مرتکب می شوند که منجر به خریدی ناموفق خواهد شد. در بین نزدیکان و آشنایان شما نیز ممکن است این موضوع رخ داده باشد که ناراحتی خود را قالب جملاتی مطرح می کنند. جملاتی مانند ای کاش می دونستم و اینقدر هزینه نمی کردم یا باید بیشتر جستجو می کردم. دوربین مداربسته خوبی خریدم اما مناسب با کاربری دفتر شرکت نیست. در این مطلب سعی داریم اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته را مطرح کنیم تا قبل از خرید با توجه به آنها بتوانید خرید خوبی را تجربه کنید.

اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته

  1. بی توجهی به برند دوربین مداربسته
  2. خرید دوربین مداربسته گران قیمت
  3. خرید دوربین مداربسته ارزان قیمت
  4. خرید پکیج دوربین مداربسته
  5. خرید از فروشنده نامعتبر و 
  6. رایج ترین اشتباه در خرید دوربین مداربسته بدون توجه به کاربری

مشاوره رایگان خرید و نصب دوربین مداربسته

021-88500020

مشاوره رایگان خرید و نصب دوربین مداربسته

021-88500020

1. بی توجهی به برند دوربین مداربسته

از اولین اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته، عدم توجه مشتریان به برند سازنده دوربین مداربسته است. حتی می توان آن را بزرگترین اشتباه در خرید دوربین مداربسته دانست. برخی از مشتریان بدون آگاهی و اطلاع از برند محصول و کالا اقدام به خرید می کنند. این مشتریان خرید خود را به عهده فروشنده گذاشته اند و هر چه او پیشنهاد دهد آنها می خرند. چه بسا فروشندگانی سود جو از این طریق کالاهای کم فروش و بعضاً نامرغوب خود را اصطلاحاً به مشتری می اندازند. فرد متضرر مشتریست که حتی با وجود امکان مرجوعی کالا، زمان و پول خود را هزینه کرده است و هنوز کالای مورد نظرش فراهم نشده است.

با توجه به دسترسی آسان به انواع رسانه ها و اینترنت پیشنهاد می کنیم قبل از خرید هر محصول، کمی در ارتباط با برندهای سازنده آن آگاهی کسب کنید. نظرات مردم از خرید آن محصول را بخوانید و بیشتر تحقیق کنید. بهترین برندها را شناسایی و سپس از میان محصولات آنها، کالای خود را انتخاب کنید. زمانی که می خواهید موبایل یا تلویزیون و هر کالای دیگری خریداری کنید با کمی جستجو اطلاعات خوبی راجع به آن بدست می آورد. در نتیجه این اطلاعات و تطبیق ویژگی های آن با نیاز و بودجه مورد نظر، می توانید بهترین گزینه را انتخاب و خرید نمایید.

2. خرید دوربین مداربسته گران قیمت

برخی از مشتریان بر این تصورند که با هزینه بیشتر می توانند بهترین دوربین مداربسته را خریداری نمایند. انتخاب براساس این تصور نیز از اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته است. این موضوع که دوربین های مداربسته با کیفیت قطعاً قیمت بالاتری دارند؛ درست است اما لزوماً گران خریدن  معادل خرید مناسب و صحیح نیست. تنها معیار انتخاب خود را قیمت در نظر نگیرید. نه تنها در خرید دوربین مداربسته بلکه در خرید هر کالایی این موضوع صادق است. بهترین حالت در خرید دوربین مداربسته انتخاب و خرید کارشناسی شده است. صرف هزینه بیشتر و خرید دوربین گرانتر امکانات بیشتری را به شما ارائه نمی کند. به عبارت بهتر نیازهای بیشتری از شما برطرف نخواهد کرد.

3. خرید دوربین مداربسته ارزان قیمت

از دیگر اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته به دنبال دوربین ارزان قیمت بودن است. این اشتباه نیز در گروهی از مشتریان بسیار دیده شده است. نگاه این افراد به خرید دوربین مداربسته یافتن دوربین با قیمت ارزان تر است. همان طور که در بالا اشاره شد قیمت معیار کاملی برای انتخاب و خرید مناسب دوربین مداربسته نیست.

طبیعی است که دوربین های مداربسته ارزان قیمت از برندهای متفرقه باشند و با خرید آنها باب هزینه های بعدی را برای خود باز کرده اید. چرا که این دوربین ها بعد از مدتی کارایی ضعیف تری خواهند داشت، خرابی در آنها به کررات دیده می شود. اغلب قابل تعمیر نیستند و قطعات آنها در بازار وجود ندارد. ضمن اینکه فروشندگان این برندها زیر بار مسئولیت پشتیبانی آنها نخواهند رفت. از طرف دیگر هیچ شرکت و نمایندگی برای خرابی دوربین های این برندها و ارائه خدمات پاسخگو نیستند.

بسیار دیده شده است که بعد از نصب دوربین و با گذشت مدت زمانی، به فیلم دوربین نیاز خواهید داشت. حال فرض کنید دوربین مداربسته از برند متفرقه باشد در اغلب اوقات با این صحنه مواجه خواهید شد که دوربین اصلاً ضبط نکرده است. این از اتفاقات ناگواری است که در استفاده از دوربین مداربسته می تواند رخ دهد. بنابراین اگر می خواهید امنیت مکان و فضایی را که مجهز به دوربین کرده اید حفظ شود از برندهای اصلی و معتبر خرید کنید و به دنبال ارزانی نباشید.

4. خرید پکیج دوربین مداربسته

خرید پکیج دوربین مداربسته نیز از دیگر اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته محسوب می شود. ما به دلایلی که آن را در ادامه شرح می دهیم خرید پکیج را پیشنهاد نمی کنیم.

  1. قیمیتی که شما برای پکیج دوربین مداربسته پرداخت می کنید قیمت تمام شده نیست. برای مثال پکیجی با 8 دوربین و با قیمت 8 میلیون تومان خریداری کرده اید. برای راه اندازی پکیج با این مسئله مواجه خواهید شد که برخی از قسمت های سیستم مداربسته خالی است. هارد یکی از این قسمت هاست و باید آن را به طور جداگانه تهیه کنید. حتی کابلی که برای شما در پکیج در نظر گرفته شده جهت نصب سیستم کافی نیست و باید کابل نیز تهیه کنید. در کنار تمام این ها هزینه هایی مانند هزینه نصب هم وجود دارد.
  2. دلیل دوم برای رد خرید پکیج دوربین مداربسته یکی بودن تمام دوربین های پکیج دوربین مداربسته است. اگر به برندهایی مانند هایک ویژن یا یونی ویو مراجعه کنید می بینید که 130 مدل دوربین در این برندها وجود دارند. هر کدام از این مدل ها متناسب با محیط، شرایط و کاربری های مختلف طراحی و تولید شده اند. مدل هایی برای سقف بلند، برای سقف کوتاه، برای فضای بیرونی، برای شرایط نوری متفاوت و… ارائه شده است. بنابراین شما چگونه برای مکان های مختلف می خواهید فقط از یک نوع دوربین مداربسته استفاده کنید.
  3. گاهاً فروشندگان مشتریان را به خرید پکیجی متمایل می کنند که ارزان قیمت هستند. مراقب باشید بیشتر این پکیج ها مجموعه ای نامرغوب برای عرضه هستند و در اکثر مواقع از دوربین و دستگاه های متفرقه تشکیل شده اند. در این صورت با خرید چنین پکیجی مشکلات و هزینه های بعدی نیز برای خود می خرید.

برای خرید دوربین مداربسته چه باید کرد؟

در نتیجه خرید پکیج دوربین مداربسته خریدیست که هیچ کارشناسی در آن نشده است. پیشنهاد ما این است که در زمان انتخاب و خرید دوربین مداربسته از شرکت های معتبر در این زمینه کمک بگیرید. در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که بازدید رایگان و مشاوره ارائه می کنند. علاوه بر این برای انتخاب بهتر، نمونه کیفیت های تصویر را به مشتری نشان می دهند و نیز جایگذاری های مختلف را با مشتری چک می کنند. همین طور بعد از انتخاب برای آنها پیش فاکتور صادر می شود که تمام این پروسه به صورت رایگان انجام می شود. منطقی است که به جای خرید پکیج با یک نوع دوربین، خرید آگاهانه و متناسب با محیط داشته باشید.

5. خرید از فروشنده نامعتبر

خرید از فروشنده نامعتبر نیز از اشتباهات رایج مشتریان در خرید دوربین مداربسته است. سعی کنید از فروشندگانی خرید کنید که در این زمینه تخصصی فعال هستند. به طور مثال خرید دوربین مداربسته از یک فروشگاه الکتریکی که فعالیتی در زمینه دوربین مداربسته ندارد، کار درستی نیست. پیش می آید فروشنده مستاجر بوده و بعد از مدتی از آنجا می رود. حال اگر دوربین خریداری شده از او دچار مشکل شود، چگونه می توانید فروشنده را بیابید. با فرض این که مکان جدید فروشنده پیدا شد ممکن است پاسخگو نباشد. حتی پیش آمده است برخی دوربین را از طریق تراکت خریداری کرده اند. این نیز از اشتباهات رایج خریداران است چرا که حتی فروشنده را ندیده اند و فروشنده مکان مشخصی نیز ندارد. طبیعتاً نباید انتظار پشتیبانی و خدمات پس از فروش از این دسته از فروشندگان داشته باشید.

در پایان برای اینکه مرتکب چنین اشتباهات رایج در خرید دورین مداربسته نشوید پیشنهاد می کنیم از شرکت های معتبر با رزومه قوی و متخصص این حوزه خرید نمایید. چرا که هم خریدی آگاهانه تر و کارشناسی شده خواهید داشت و هم از خدمات پس از فروش بهره مند خواهید شد. حتی در صورت بروز هر مشکلی این شرکت ها پاسخگو و راهنمایی کننده هستند.

6. رایج ترین اشتباه در خرید دوربین مداربسته بدون توجه به کاربری

اما برخی از رایج ترین اشتباهات در خرید دوربین مداربسته به کاربری آنها برمی‌گردد. به عنوان مثال خرید دوربین مداربسته ای که مناسب مکان مورد نظر با شرایط محیطی آن نیست. در این بخش به چند نمونه از این نوع انتخاب های دوربین مداربسته می پردازیم تا در زمان خرید این اشتباهات را مرتکب نشوید.

خرید دوربین اسپیددام برای اهداف امنیتی

استفاده از دوربین های مداربسته گردان یا اسپیدام معمولاً برای اهداف امنیتی مناسب نیستند. می پرسید چرا؟ به این دلیل که دوربین های اسپیددام در هر لحظه فقط یک ناحیه را تحت نظارت قرار می دهند. این امکان وجود دارد که در زمان وقوع حادثه ای مثلاً سرقت، دوربین سمت دیگری را پوشش داده باشد. اگر این دوربین بدون اپراتور باشد کارایی ضعیف تری خواهد داشت. بنابراین خرید دوربین اسپیددام برای کاربری که دوربین مداربسته ثابت می تواند مفید باشد کار اشتباهی است.

نصب دوربین های مداربسته ثابت در ورودی ها و نقاط حساس بهترین حالت برای اهداف امنیتی است. ضمن اینکه از دوربین های گردان به عنوان پشتیبان و نمایش جزئیات صحنه حوادث می توان استفاده کرد. اپراتور و یا الگوی از پیش تعریف شده کمک می کنند تا دوربین اسپیددام در این حالت عملکرد بهتری داشته باشد.

خرید دوربین وریفوکال برای اتاق

دوربین با لنز متغیر امکان تنظیم زاویه دید را به کاربران دوربین مداربسته می دهد. اگر مکان نصب دوربین مداربسته به گونه ایست که یک زاویه مشخص می تواند نواحی مورد نظر را پوشش دهد از دوربین های با لنز ثابت انتخاب کنید. دوربین های وریفوکال قیمت بالاتری دارند ضمن اینکه کارایی بیشتری برای شما نخواهند داشت.

دوربین مداربسته Varifocal چیست

خرید دوربین PTZ برای مناطق وسیع

همانطور که در بالا اشاره شد خاصیت دوربین های گردان (PTZ یا اسپیددام) چرخش و نظارت بخشی از منطقه در هر لحظه است. قابلیت گردش دوربین در 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی شما را به اشتباه نیندازد. دوربین در هر لحظه فقط به میزان میدان دید خود می تواند فضا را تحت پوشش قرار دهد.

خرید دوربین WDR برای محیط های پرنور و یا کم نور

دقت داشته باشید تکنولوژی WDR برای مواقعی کاربرد دارد که محیط دارای کنتراست نوری شدید می شود. بنابراین اگر شرایط نوری محیط در یک سطح قرار دارد و حالت دو منطقه نوری کاملاً پر نور و کم نور در یک زمان ایجاد نمی شود دوربین بدون WDR نیز کار راه می اندازد. برای محیط های کم نور و تاریک دوربین مجهز به دید درشب لازم است.

مطالب پیشنهادی مخاطبان:

4/5 - (1 امتیاز)