دی وی ار آنالوگ نوعی از دستگاه ضبط دوربین مداربسته است. سیستم آنالوگ به دلیل کیفیت پایین در حال حاضر منسوخ شده است. ممکن است شما برای سیستم مداربسته آنالوگ خود به دنبال روش تبدیل دی وی آر آنالوگ به اچ دی باشید. این تبدیل غیر ممکن است و شما نمی‌توانید تبدیل دی وی آر آنالوگ به دیجیتال را داشته باشید. به عبارت دیگر نمی‌توانید دستگاه آنالوگ را با تنظیمات مشخصی به دستگاه HD تبدیل کنید. اما چه باید کرد؟ در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

 • جایگزین تبدیل دی وی آر به دیجیتال (HD) چیست؟
 • تبدیل cvi به ahd یا ارتقاء سیستم آنالوگ
 • تبدیل دوربین مداربسته دیجیتال به انالوگ
 • تبدیل دوربین AHD به CVI و TVI
 • نکات مهم در جایگزینی دی وی آر آنالوگ به اچ دی
 • تبدیل ahd به hdmi

جایگزین تبدیل دی وی آر آنالوگ به دیجیتال (HD) چیست؟

دانستیم که نمی‌توانیم دی وی ار انالوگ را به اچ دی تبدیل کنیم، زیرا این دو سیگنال متفاوت از هم هستند. همچنین تکنولوژی دستگاه ضبطی که آنها را دریافت و پردازش می‌کند نیز متفاوت است. شما برای ارتقاء سیستم مداربسته خود لازم است دستگاه ضبط آنالوگ خود را با پرداخت هزینه‌ای مناسب با دستگاه ضبط اچ دی جایگزین نمایید. بسیاری از قابلیت‌های جدید و جذاب در DVRهای جدید تعبیه شده است. شما می‌توانید علاوه بر دوربین‌های آنالوگ، آنالوگ HD از دوربین‌های IP نیز به این دستگاه متصل کنید. با وجود ویژگی‌های کاربردی در سری جدید DVRها از قیمت بسیار مناسبی برخوردارند. اگر نمی‌دانید چه دستگاه ضبطی برای سیستم نظارتی شما مناسب است با کارشناسان ما تماس بگیرد. آنها با توجه به کاربری و بودجه موردنظر مناسب‌ترین گزینه‌ها را پیشنهاد می‌دهند.

مشاوره رایگان قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته

021-88500020

تبدیل cvi به ahd یا ارتقاء سیستم آنالوگ

تبدیل cvi به ahd کمک می‌کند تا کیفیت بهتری از دوربین‌های مداربسته را دریافت کنید. برای این منظور کافیست در منوی تنظیمات دوربین گزینه تنظیمات ویدئو (Video Setting) را انتخاب و در زیرمنوی آن گزینه Transfer mode را از حالت CVI به AHD تغییر دهید. در نهایت با انتخاب گزینه Save and exit تغییرات را ذخیره کنید. در سیستم‌های مداربسته مختلف ممکن است مسیر و گزینه‌ها کمی متفاوت باشد. گزینه‌های معادل را بیابید و تغییرات لازم را اعمال کنید. دستگاه‌های دی وی ار دیجیتال جدید قابلیت پشتیبانی از دوربین‌های آنالوگ را دارند. برای ارتقاء سیستم مداربسته آنالوگ نیازی به تعویض تمامی اجزای آن نیست و شما می‌توانید تنها دستگاه ضبط را جایگزین کنید. در زمان نصب دوربین مداربسته نیز از متخصصین می‌توانید کمک بگیرید.

تبدیل دوربین مداربسته دیجیتال به انالوگ

با وجود اینکه دوربین‌های آنالوگ طرفدار کمتری دارد و در بازار نیز کمتر عرضه می‌شود، اما برخی از کاربران همچنان از این نوع تجهیزات استفاده می‌کنند. برای تبدیل دوربین مداربسته دیجیتال به انالوگ دو روش پیش رو دارید. روش اول از طریق منوی OSD که به واسطه کنترلر روی کابل قابل دسترسی است، انجام می‌شود. با فشردن دکمه وسط منو فعال شده و با دکمه‌های جهت گزینه Output Mode را روی CVBS قرار دهید. روش دوم از طریق منوی دستگاه ضبط است. با ورود به منوی دستگاه وارد تنظیمات شوید و گزینه Output Option را روی CVBS قرار دهید و تغییرات ذخیره کنید.

تبدیل دوربین مداربسته دیجیتال به انالوگ

برخی از دوربین‌های مداربسته به صورت Switchable هستند. به این معنی که شما با یک دوربین می‌توانید چند نوع سیگنال را ارسال کنید. به عنوان مثال دستگاه ضبط شما از نوع HD-CVI است و دوربین از نوع Switchable.  در کنار کابل‌ دوربین مداربسته در نزدیکی دوربین شما دکمه‌ای مشاهده می‌کنید که از طریق آن سوئیچ را انجام می‌دهید.

تبدیل دوربین مداربسته دیجیتال به انالوگ

نکات مهم در جایگزینی دی وی آر آنالوگ به اچ دی

در زمان خرید و جایگزین کردن دستگاه ضبط به جای تبدیل دی وی آر آنالوگ به دیجیتال موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

 • سازگاری: اطمینان حاصل کنید که DVR دوربین مدار بسته HD جدیدی که انتخاب می‌کنید با نوع دوربین های HD که قصد نصب آن را دارید، سازگار است. تکنولوژی‌های مختلف دوربین HD شامل دوربین‌های HD-TVI، HD-CVI، AHD و IP می‌شود. مطمئن شوید که DVR از فناوری مشابه دوربین‌های شما پشتیبانی می‌کند.
 • وضوح دوربین: دوربین‌های HD معمولا وضوح بالاتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ ارائه می‌دهند. رزولیشن‌های رایج HD شامل 720p (HD Ready)، 1080p (Full HD) و حتی رزولیشن‌های بالاتر مانند 2K یا 4K است. مطمئن شوید که DVR جدید از وضوح دوربین‌های مورد نظر پشتیبانی می‌کند.
 • ظرفیت ذخیره سازی: دوربین های HD به دلیل وضوح بالاتر، فایل های ویدیویی بزرگ‌تری نسبت به دوربین های آنالوگ تولید می‌کنند. بنابراین، ظرفیت ذخیره سازی DVR جدید را در نظر بگیرید.
 • کابل کشی و منبع تغذیه: در سیستم‌های مداربسته جدید به انواع کابل کشی نیاز است. به عنوان مثال، دوربین‌های IP معمولاً از کابل‌های اترنت برای داده و برق استفاده می‌کنند. در حالی‌که سایر فناوری‌های دوربین HD همچنان از کابل‌های کواکسیال مانند دوربین آنالوگ استفاده می‌کنند. دقت کنید زیرساخت کابل کشی موجود برای سیستم مداربسته جدید مناسب باشد. علاوه‌بر‌این، بررسی کنید که آیا منبع تغذیه می‌تواند در شرایط نوسان برق از دوربین‌ها محافظت کند یا خیر.
 • فشرده‌سازی ویدئو: دی وی آر اچ دی معمولاً از الگوریتم‌های فشرده‌سازی ویدیویی کارآمدتری مانند H.264 یا H.265 استفاده می‌کنند. این نوع فشرده‌سازی برای به حداقل رساندن نیازهای ذخیره‌سازی مفید است. دستگاه با فرمت‌های فشرده‌سازی مناسب انتخاب کنید.
 • نصب و راه‌اندازی: هنگام تعویض دوربین‌ها، مطمئن شوید که توسط دستگاه ضبط پشتیبانی می‌شود. برخی از امکانات به طور پیش فرض فعال نیستند، حتماً بعد از نصب در صورت نیاز فعال کنید.

تبدیل ahd به hdmi

تبدیل ahd به hdmi

اگر بخواهید دوربین مداربسته AHD را مستقیماً به مانیتور یا تلویزیون متصل کنید نیاز به تبدیل ahd به hdmi دارید. تبدیل دوربین‌های مداربسته HD به  HDMI در واقع یک ورودی و خروجی BNC دارد. به واسطه این مبدل، خروجی دوربین با فرمت‌های TVI/CVI/AHD به  HDMI تبدیل می‌شود. بنابراین به راحتی می‌توانید از طریق کابل HDMI دوربین را به مانیتور، تلویزیون اسمارت، لپ تاپ و… متصل کنید. معمولاً این مبدل‌ها از رزولیشن‌های Full HD 4K 720P/ 1080P/ 3MP/ 4MP/ 5MP/ 8MP پشتیبانی می‌کند. فرمت خروجی نیز برای تصاویر دوربین مدار بسته  HDMI 1080p/720pاست.

تبدیل AHD به HDMI

سخن آخر

در زمان خرید سیستم مداربسته برای اولین بار و یا ارتقای سیستم مداربسته آنالوگ قدیمی به فناوری جدیدتر باید به موضوعاتی دقت بیشتری داشته باشید. همانطور که در بالا اشاره شد اجزای دوربین مداربسته باید با یکدیگر سازگار باشند. همچنین بررسی کنید که آیا مانیتورها یا دستگاه‌های نمایشگر موجود شما از وضوح دوربین مدار بسته HD پشتیبانی می‌کنند. اگر نه، ممکن است لازم باشد مانیتورهای خود را ارتقا دهید تا به طور کامل از قابلیت‌های وضوح بالاتر سیستم جدید استفاده کنید.

اگر در مورد قسمت‌های فنی فرآیند تبدیل مطمئن نیستید، توصیه می شود از یک سرویس نصب و نگهداری دوربین مدار بسته کمک حرفه ای بگیرید. آنها می توانند شما را در طول فرآیند دی وی آر آنالوگ به اچ دی راهنمایی کنند. از سازگاری اجزا برای شما اطمینان حاصل کنند، و نصب و پیکربندی صحیح را برای عملکرد بهینه ارائه دهند.

مطالب پیشنهادی مخاطبان:

4.3/5 - (3 امتیاز)