یکی از اجزای اصلی سیستم مداربسته آنالوگ یا آنالوگ HD دستگاه ضبط DVR است. این دستگاه در سیستم های آنالوگ و آنالوگ HDا، Digital Video Recorder یا به اختصار DVR نامیده می شود. نقش اصلی دستگاه DVR در سیستم مداربسته ضبط و مدیریت تصاویر ارسالی از دوربین است. دستگاه های DVR در سیستم مداربسته آنالوگ HD را HD-DVR نیز می نامند. در ادامه به وظایف برخی از قابلیت های موجود در این دستگاه ها می پردازیم. دستگاه های DVR را می توان بر اساس تعداد کانال دسته بندی نمود. این دستگاه ها معمولا با تعداد کانال 4، 8، 16 و 32 به بازار عرضه می شوند:

در هنگام نصب دوربین مداربسته، بنابر نیاز کاربری مکان مورد نظر و تعداد دوربین مورد نیاز باید تعداد کانال دستگاه دی وی آر خود را انتخاب کنید. برای مثال چنانچه شما دارای 9 دوربین مداربسته باشید باید یک دستگاه دی وی آر 16 کاناله تهیه کنید.

دستگاه دی وی آر 4 کاناله: قابلیت پشتیبانی تا 4 دوربین

دستگاه دی وی آر 8 کاناله: قابلیت پشتیبانی تا 8 دوربین

دستگاه دی وی آر 16 کاناله: قابلیت پشتیبانی تا 16 دوربین

دستگاه دی وی آر 32 کاناله: قابلیت پشتیبانی تا 32 دوربین

پورت‌های ورودی و خروجی موجود در دستگاه DVR”

پورت خروجی صدا برای اتصال به اسپیکر

پورت ورودی صدا برای اتصال به میکروفن

خروجی HDMI و VGA برای اتصال به مانیتور یا نمایشگر

خروجی CVBS برای اتصال به تلویزیون

پورت ارتباطی شبکه یا LAN برای اتصال به دوربین IP یا سوئیچ شبکه

پورت خروجی آلارم

پورت USB برای اتصال به موس یا کیبورد

طریق پورت RS485 برای کنترل و ارسال فرمان به دوربین های گردان

وظایف اصلی دستگاه DVR

وظیفه ضبط و نگه داری تصاویر مداربسته به عهده دستگاه DVR است. دستگاه های DVR برای ذخیره سازی تصاویر نیازمند هارددیسک هستند که باید به صورت جداگانه خریداری و بر روی آنها نصب کرد.

ضبط تصاویر مداربسته:

دستگاه DVR این امکان را به شما می دهد تا به راحتی به تصاویر مداربسته از تمامی دوربین های موجود در سیستم دسترسی داشته و آنها را به صورت زنده و یا ضبط شده مشاهده نمائید.

امکان مشاهده تصاویر:

در منوی دستگاه ضبط DVR این امکان وجود دارد تا بتوانید برخی از ویژگی های تصاویر مداربسته از جمله رنگ، میزان روشنایی و … را تغییر دهید.

امکان تغییر خصوصیات تصاویر:

همانطور که گفتیم یکی از پورت های موجود در DVR، پورت شبکه یا LAN است که به واسطه آن می توان دستگاه را وارد شبکه نمود و تصاویر را برروی اینترنت مشاهده کرد.

امکان اتصال به شبکه یا انتقال تصویر:

دستگاه های DVR جدید دارای ویژگی آنالیز تصویر هستند، که شامل قابلیت های متعددی از جمله تشخیص حرکت، تشخیص نفوذ، تشخیص چهره، شمارش افراد، تشخیص عبور از خط و … می باشد.

امکان آنالیز تصاویر (VCA):

خرید دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و یا کسب اطلاعات در مورد نصب دوربین مداربسته می‌تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید، استعلام قیمت و یا نصب دوربین مداربسته با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020