امروزه دوربین های مداربسته را می توان در هر نوع مکانی مشاهده نمود. گاهی اوقات با دیدن این تجهیزات این سوال پیش می آید که آیا دوربین مداربسته روشن است و در حال ضبط تصاویر از فعالیت های شما است. این موضوع می تواند در برخی از اماکن خاص مانند اتاق پرو برای افراد نگران کننده باشد. این پرسش حتی ممکن است درباره سیستم مداربسته خود شما نیز پیش بیاید برای مثال در حال خارج شدن از محل عجله دارید و وقت چک کردن دوربین ها خود را از طریق سیستم مرکزی ندارید. در این مواقع از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است؟ روش های متعددی برای فهمیدن این موضوع وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

چگونه بفهمیم دوربین مداربسته روشن است؟

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است؟

چک کردن حرکت دوربین یا لنزهای آن

برخی از مدل های دوربین مداربسته قابلیت چرخش و حرکت دارند مانند دوربین های اسپیددام. این نوع از دوربین ها را می توان از راه دور کنترل کرد و با چرخاندن آنها در جهات مختلف تصاویر را ثبت نمود. همچنین لنز دوربین مداربست نیز اگر از نوع وریفوکال یا متغیر باشد در هنگام زوم کردن حرکت کرده و از بیرون حرکت آن مشخص است به این ترتیب می توان متوجه شد که دوربین روشن و در حال کار است یا خیر.

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است؟

کنترل نور مادون قرمز 

در حال حاضر بیشتر دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب هستند. تصویربرداری در شب توسط دوربین مداربسته به کمک نور مادون قرمز IR انجام می شود. نور مادون قرمز توسط LED های HR که در اطراف لنز دوربین قرار گرفته اند ساتع می شود. نور مادون قرمز مانند باریک نور قرمز و کوچکی در شب مشخص می شود. با چک کردن این نقطه از دوربین در شب می توان متوجه شد که دوربین در حال ثبت تصاویر هست یا خیر.

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است؟

با استفاده از سیستم شبکه

روش دیگر برای اینکه بفهمیم آیا دوربین مداربسته روشن است یا خیر کنترل شبکه وای فای است. چنانچه دوربین های مداربسته از نوع Wifi باشند می توانید از طریق جستجوی در شبکه از روشن بودن دوربین اطلاع یابید. همچنین از طریق وای فای می توانید دوربین های خود را تنظیم و مدیریت نمائید.

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است

با استفاده از نرم افزار

نرم افزارها و اپلیکیشن های مخصوصوی وجود دارند که قادر به ردیابی دوربین مداربسته در نزدیکی شما هستند. به کمک ایت نرم افزار ها می توانید اطمینان حاصل کنید که اولا دوربین در اطراف شما وجود دارد یا خیر و دوما آیا دوربین روشن است یا خیر. برای مثال می توان به اپلیکیشن های Hidden Camera Detector و یا Glint Finder اشاره نمود.

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است؟

با استفاده از تجهیزات ردیاب

تجهیزانت و وسایل الکترونیکی وجود داردند که می توانند وجود دوربین مداربسته را تشخیص دهند. چنانچه دوربین مخفی در محیط وجود داشته باشد به کمک این تجهیزات می توان آنها را شناسایی کرد. و از آنها با نام تحهیزات جاسوسی یاد می شود. این تجهیزات در دسترس همگانی نبوده و اغلب در محیط های نظامی و پلیس کاربرد دارد.

فروش دوربین مداربسته

یکی از مشکلات رایج در بازار فروش دوربین مدار بسته، وجود حجم زیادی از برندهای فیک و تقلبی است که انتخاب را برا مشتریان سخت کرده است. از این رو توصیه می شود برای خرید دوربین مداربسته به نمایندگی های مجاز برندهای معتبر مراجعه شود. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020