دستگاه ضبط در سیستم های مداربسته از اجزای اصلی آن است و از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه دستگاه ضبط دوربین مداربسته پیشرفت بسیاری کرده اند و دارای تکنولوژی به مراتب پیچیده تری نسبت به گذشته هستند. اما باید بدانید که این دستگاه ها در گذشته به این شکل نبوده اند و مسیر طولانی را برای دست یافتن به چنین تکنولوژی و تبدیل شدن به دستگاه های امروزی طی کرده اند. در ابتدا دستگاه های های ضبط دوربین مداربسته توانایی های محدودی داشتند و همچنین اسامی دیگری داشتند. برای مثال دستگاه های VCR در دوربین مداربسته شکل ابتدایی دستگاه ضبط بودند و در زمانی به محبوبیت زیادی دست پیدا کردند.

VCR در دوربین مداربسته چیست؟

در سال 1970 دستگاه های با نام VCR ابداع شد. ظهور VCR ها تحول بزرگی در سیستم های مداربسته بود زیرا با وجود آنها ضبط تصاویر مئداربسته به مراتب راحت تر می شد. همچنین امکان بازپخش تصاویر نیز فرآهم شد و کاربران به راحتی می توانستند در هر زمان به تصاویر مداربسته دسترسی داشته باشند.

در این زمان تصاویر مداربسته بر روی فیلم های ویدئویی یا VHS ذخیره می شدند. با این حال این پدیده نیز با اشکالاتی همراه بود که آن هم این بود که تعداد نوارهای ویدئویی پس از مدتی زیاد میشد و فضای زیادی را اشغال می نمود و نگه داری از آنها نیز دشوار بود. به همین دلیل دستگاه های VCR در حال حاضر از رده خارج شده اند.

vcr دوربین مداربسته

برخی از مشکلات عمده این دستگاه ها شامل:

  • دستگاه های VCR تنها می توانستند تا 6 ساعت فیلم را بر روی هر نوار با نرخ فریم 25 ضبط کنند.
  • دوام کاست های ویدئویی بسیار پایین بود و پس از مدتی کیفیت تصاویر بسیار پایین می آمد.
  • نوارهای ویدئویی فضای زیادی را اشغال می کردند و نگه داری از آنها نیز دشوار بود.
  • این نوارها به امواج الکترومغناطیسی حساس بودند و چنانچه در معرض این امواج قرار می گرفتند تمام اطلاعات آنها از بین می رفت.

به دلیل موارد گفته شده در بالا و نارسایی های موجود در VCRها استفاده از آنها به سرعت منسوخ شد و در حال حاضر در نصب دوربین مداربسته مورد استفاده قرار نمی گیرند.

فروش دوربین مداربسته

یکی از مشکلات رایج در بازار فروش دوربین مدار بسته، وجود حجم زیادی از برندهای فیک و تقلبی است که انتخاب را برا مشتریان سخت کرده است. از این رو توصیه می شود برای خرید دوربین مداربسته به نمایندگی های مجاز برندهای معتبر مراجعه شود. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020