دوربین های مدار بسته کاربردهای متفاوت و گونه های مختلفی دارند .انتخاب و نصب دوربین مداربسته باتوجه به محیط و شرایط مورد استفاده انجام می شود. در زیر انواع دوربین های مدار بسته و کاربرد هر کدام توضیح داده شده است.

انواع دوربین های مدار بسته از نظر تکنولوژی:

دوربین های مداربسته را می توان به سه تکنولوژی کلی تقسیم کرد:

 • آنالوگ
 • آنالوگHD
 • دیجیتال ( IP)
 1. دوربین های مدار بسته با تکنولوژی آنالوگ:

این تکنولوژی نسل اول دوربین های مدار بسته است که به دلیل کیفیت و کارایی پایین امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و از بازار سیستم های نظارتی حذف شده است.

 1. دوربین های مدار بسته با تکنولوژی آنالوگ HD:

این دوربین ها نسل جدید دوربین های آنالوگ می باشند که قابلیت اراﺋه تصاویر باکیفیت بالا را دارند.همچنین قابلیت های جدیدی همچون انتقال صدا و فرمان را پشتیبانی میکنند . قیمت مناسب و نصب آسان باعث شده تا امروزه این نوع از دوربین ها پر فروش ترین دوربین های بازار باشند.

 1. دوربین های مدار بسته با تکنولوژی دیجیتال(IP):

این دسته از دوربین ها بر اساس تکنولوژی دیجیتال اراﺋه میشوند از تکنولوژی به روزتری نسبت به نسخه های قبلی برخوردارند و میتوانند کیفیت بیشتری اراﺋه دهند در نتیجه پر هزینه تر و تخصصی تر از مدل های دیگر هستند.

اما تفاوت و کارایی دوربین ها از نظر بدنه :

شاید متوجه تفاوت ظاهری دوربین ها در مکان های مختلف شده باشید در این مقاله شرح مختصری از انواع دوربین از نظر شکل ظاهری و بدنه خواهیم داشت.

 • دوربین بولت(bullet)

دوربین های بولت به دلیل مقاومت بالا در مقابل رطوبت و گرد و غبار بیشتر در مکان های خارجی و غیر مسقف مورد استفاده قرار میگیرند.

bullet
 • دوربین دام (dome)

ظاهر دوربین دام برگرفته از اسم آن گنبندی شکل است و اکثرا در مکان های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد زاویه دید 90 درجه به ما میدهد به همین دلیل در گوشه دیوار نصب میشود .

dom
 • دوربین باکس

لنز دوربین باکس بسته به محیط و شرایط قابل تغییر است و میتواند کیفیت تصویر بالایی را پشتیبانی کند و فاقد دید در شب (IR)است.

box camera
 • دوربین گردان(PTZ)

دوربین گردان (PTZ) دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و (معمولا) زوم کردن تمام زوایا هستند. و یک پایه با توجه به شرایط نصب هستند.و نیاز به یک اپراتور برای مانیتور و تنظیم دارد در غیر اینصورت این دوربین مانند دوربین ها معمولی است.

ptz
 • دوربین چشم ماهی(fisheye)

دوربین چشم ماهی به دلیل شباهت ظاهری که به چشم ماهی دارند به این نام معروفند. این دوربین ها قابلیت دید 360 درجه دارد و امکان مشاهده تصاویر در تمام زوایا را به شما میدهد.

fish eyes cemera
دوربین مدار بسته چشم ماهی
 • دوربین مینیاتوری

دوربین مینیاتوری در اندازه های بسیار ریز و کوچکی تولید میشوند تا بتوانند به راحتی مخفی بشنود و در محیط های داخلی مورد استفاده قرار میگرند و از کیفیت متوسطی برخوردارند.

دوربین مخفی

خرید دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و یا کسب اطلاعات در مورد نصب دوربین مداربسته می‌تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید، استعلام قیمت و یا نصب دوربین مداربسته با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020