امکان اتصال میکروفن و ضبط صدا در همه دوربین های مداربسته وجود دارد، اما میکروفن از اجزای ضروری سیستم مداربسته نیست و بنابراین هنگام خرید دوربین مدار بسته باید با  توجه به شرایط و موقعیت مکانی اگر احتیاج به دریافت صدا باشد، آن را تهیه کنید. برای محیط های خارجی می توانید از دوربین های مدار بسته ای که دارای میکروفن های مقاوم تری  هستند استفاده کنید.

انواع میکروفن دوربین مداربسته

میکروفن ها را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

1. تقسیم بندی از نظر شکل ظاهری و نوع بدنه:

  • میکروفن سوزنی: این نوع میکروفن ها به دلیل اندازه بسیار کوچکی که دارند می توانند به عنوان میکروفن مخفی استفاده شوند. این نوع میکروفن معمولا در محفظه داکت قرار می گیرد.
  • میکروفن باکس: بدنه مستطیل شکلی دارند و پیچی جهت تنظیم صدا بر روی آن تعبیه شده است.
  • میکروفن گلفی: در داخل بدنه ای شبیه به توپ گلف قرار گرفته و سبک و کم حجم است.

2. تقسیم بندی از نظر قابلیت تنظیم صدا:

میکروفن در دوربین مدار بسته از لحاظ قابلیت تنظیم صدا به دو دسته ولوم دار و بدون ولوم تقسیم می شوند و توسط پیچی که در آن قرار دارد صدای آنها تنظیم می شود. در نصب میکروفن باید توجه داشته باشید که آن را در مکان های پر سرو صدا مانند اطراف پنجره قرار ندهید زیرا کیفیت صدای ضبط شده را کاهش می دهد و ممکن است صدا خش دار و آزاردهنده باشد.

راهنمای نصب میکروفن در انواع دوربین های مدار بسته

نصب میکروفن در هر کدام از سیستم های مدار بسته مانند آنالوگ، آنالوگ HD و تحت شبکه به روش های گوناگونی انجام می گیرد که به اختصار به شرح هر کدام آن ها  می پردازیم:

  • نصب میکروفن در دوربین مداربسته آنالوگ

در این نوع دوربین ها میکروفن مستقیما به دستگاه ضبط DVR متصل و یک سیگنال آنالوگ بینشان رد و بدل می شود. تعداد میکروفن های قابل اتصال به DVR بسته به تعداد پورت های ورودی صدا DVR متغیر است.

  • نصب میکروفن در دوربین مداربسته تحت شبکه

در این نوع دوربین ها وظیفه ضبط صدا بر عهده دستگاه ضبط NVR است در واقع هیچ میکروفنی به دستگاه NVR متصل نیست. میکروفن مستقیما به دوربین متصل شده و یا اینکه میکروفن در ساختار خود دوربین وجود دارد. دوربین های IP میکروفن دار عمدتا برای استفاده در محیط داخلی مناسب هستند.

  • نصب میکروفن در دوربین‌های آنالوگ HD

در این نوع دوربین مداربسته میکروفن مستقیما به دستگاه HD-DVR متصل می شود. اما در نسل جدید این دوربین ها میکروفن در داخل این دوربین ها تعبیه شده است.

نصب دوربین مداربسته

کسب اطلاعات در مورد قیمت خرید و نصب دوربین مدار بسته و یا سایر هزینه های خدماتی مربوط به آن می تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید دوربین مداربسته، استعلام قیمت نصب و …با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020
چقدر مفید بود؟ 🙂