از عمده ترین مشکلاتی که کاربران سیستم های نظارتی با آن دست و پنجه نرم می کنند، فراموشی رمز عبور دستگاه DVR/NVR است. بعد از فراموشی پسورد دی وی ار دیگر نمی توانید وارد سیستم شوید. از این رو تغییر تنظیمات، بازبینی تصاویر ضبط شده و… غیر ممکن می شود. اگر نتوانید به سیستم خود دسترسی داشته باشید سیستم مداربسته شما در عمل بی فایده است. در این مقاله سعی داریم برای افرادی که پسورد DVR را فراموش کردند راه کار ارائه کنیم. همچنین برای کاربرانی که سعی دارند از طریق نرم افزار ریست پسورد DVR وارد تنظیمات دستگاه شوند نیز جزئیات را شرح دهیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • نرم افزار ریست پسورد DVR
  • ریست پسورد دی وی ار و باتری CMOS
  • ریست پسورد DVR هایک ویژن
  • ریست پسورد DVR هایک ویژن به روش QR Code
  • ریست کردن پسوورد DVR هایک ویژن از طریق ایمیل
  • ریست پسورد DVR داهوا به روش QR Code
  • ریست پسورد DVR داهوا به صورت سخت افزاری
  • فیلم ریست کردن پسوورد DVR هایک ویژن

مشاوره رایگان قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته

021-88500020

نرم افزار ریست پسورد DVR

با توجه به این که ریست پسورد DVR اغلب از طریق نرم افزار قابل انجام است در برندهای مختلف ممکن است راه کار کمی تفاوت داشته باشد. در اینجا مشکل اصلی برای کاربرانیست که از دستگاه های متفرقه استفاده می کنند زیرا برای برگرداندن رمز عبور آنها روش مشخصی وجود ندارد. نرم افزارهای ریست پسورد DVR نرم افزارهایی هستند که برای مدیریت IP، پارت نامبر و… سیستم های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد.

در دوربین های مداربسته هایک ویژن از نرم افزار SADP به عنوان نرم افزار ریست پسورد DVR هایک ویژن استفاده می شود. در برخی از برندها نیز از نرم افزار Password Generator می توان برای ریست پسورد دی وی ار استفاده نمود. دیگر نرم افزار ریست پسورد DVR نرم افزار Superpassword است. در دی وی آر های داهوا با DVR Password رمز عبور جدید ایجاد می کنند و قبل از آن رمز قبلی پاک می شود. پیشنهاد ما این است که از هر برند دوربین مداربسته ای که استفاده می نمایید از نرم افزار مختص به آن برند استفاده کنید. برای دانلود نرم افزار ریست پسورد dvr هایک ویژن روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود نرم افزار ریست پسورد DVR

برای دانلود نرم افزار ریست پسورد dvr داهوا برای اندروید روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود نرم افزار CCTV Super Password

ریست پسورد دی وی ار

در اغلب برندهای دوربین مداربسته در زمان Login شدن یکسری تنظیمات باید انجام گیرد که در زمان نیاز به ریست پسورد از آنها استفاده نمایید. در برند داهوا و هایک ویژن مراحل این تنظیمات بسیار مشابه است. برای آگاهی از این تنظیمات به مقاله تنظیمات اولیه NVR مراجعه کنید. ست کردن ایمیل و ایجاد سوالات امنیتی از این تنظیمات محسوب می‌شود. برخی افراد بر این تصورند که از طریق سخت افزاری می‌توانند ریست پسورد را انجام دهند. این در حالی امکان‌پذیر است که دستگاه دارای دکمه ریست پسورد باشد. در برند هایک ویژن این دکمه وجود ندارد.

اما آیا با در آوردن باتری CMOS چطور می‌شود ریست پسورد انجام داد یا خیر؟ پاسخ خیر است. در آوردن باتری CMOS تنها تاریخ و زمان دستگاه ضبط شما را ریست می‌کند و در رمز عبور تغییری ایجاد نمی‌شود.

ریست پسورد DVR هایک ویژن

برای ریست پسورد DVR هایک ویژن از طریق نرم افزار SADP ابتدا این نرم افزار را دانلود و نصب کنید. بعد از نصب این نرم افزار دستگاه خود را به شبکه متصل کنید، هدف این است کامپیوتر حاوی نرم افزار است و دستگاه DVR در یک شبکه محلی قرار گیرند. با اجرا نرم افزار SADP مشاهده می نمایید تمام دستگاه های متصل به شبکه را شناسایی می کند. دستگاه خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Forgot Password را کلیک کنید.

ریست پسورد DVR

به سه روش می توانید ریست پسورد دی وی ار هایک ویژن را انجام دهید. روش اول استفاده اطلاعات دستگاه و کد امنیتی است. برای به دست آوردن کد امنیتی باید مشخصاتی از دستگاه مانند سریال و استارت تایم و… را برای پشتیبانی هایک ویژن ارسال کنید. برای ارتباط با پشتیبانی هایک ویژن با شماره تماس 021-89395 تماس بگیرید تا در صورت نیاز تیم فنی شما را راهنمایی کنند.

تیم پشتیبانی بعد از دریافت مشخصات دستگاه کدهای امنیتی در زمان های مختلف را برای شما ارسال می کنند. با وارد کردن این کد پسورد DVR شما ریست شده و به 12345 تغییر پیدا می کند. روش دوم از طریق کد QR است که در ادامه توضیح می دهیم.

ریست پسورد DVR هایک ویژن به روش QR Code

در روش ریست پسورد DVR از طریق کد QR بعد از اعلام فراموشی رمز عبور در زمان ورود به سیستم صفحه ای برای شما نمایان می شود که شما می توانید ریست پسورد از طریق کد QR را انتخاب کنید. در صفحه نمایان شده بخشی برای اسکن وجود دارد. این بخش را باید اسکن کنید و نتیجه آن و یا تصویر آن را به آدرس support.mena@hikvision.com ایمیل ریست پسورد هایک ویژن ارسال کنید. همراه آن فایل XML نیز باید برای تیم پشتیبانی به آدرسی که گفته شد ارسال کنید.

ریست پسورد DVR

بعد از ارسال این کد و فایل برای تیم پشتیبانی ایمیلی از طرف آنها دریافت خواهید کرد که حاوی یک پسورد 8 حرفی ترکیبی از اعداد و حروف است. با وارد کرد این رمز می توانید ریست پسورد DVR هایک ویژن را انجام دهید. در بخش انتهایی این صفحه عبارتی با عنوان Reset Network Cameras Password دیده می شود با فعال کردن این گزینه دوربین های مداربسته شما نیز با ریست پسورد دی وی ار ریست خواهد شد.

نمونه ای از کد و رمز ارسال شده

ریست پسورد DVR
ریست پسورد DVR

ریست کردن پسوورد DVR هایک ویژن از طریق ایمیل

در این روش کافیست ایمیل رزرو دستگاه فعال باشد تا کد تایید به این آدرس ارسال شود.

برای فعال کردن آن ایمیل رزرو در کادر Activation چک باکس مربوط به ایمیل را تیک بزنید. در صورتی که قبلا ایمیلی وارد نکرده اید، وارد منوی اصلی دستگاه هایک ویژن شوید و منوی Configuration را انتخاب نمایید. در تب User کاربر مدیر را انتخاب و آیکن Edit را کلیک کنید. در کادر باز شده ایمیل مورد نظر را درج کنید.

ایمیل رزرو در دستگاه Hikvision (GUI 3.0)

ایمیل رزرو در دستگاه Hikvision (GUI 4.0)

برای ورود به دستگاه اگر گزینه Forget Password را انتخاب کنید کد QR نمایش داده می شود. وارد اپلیکیشن Hik-Connect شوید و گزینه Reset device password  را انتخاب کنید. با این کار به حالت اسکن می روید که می توانید کد QR را اسکن کنید. ایمیلی که حامل کد تایید است ارسال می شود، آن کد را در کادر مربوطه وارد نمایید. پس از آن پنجره ای باز می شود که می توانید رمز جدیدی را برای دستگاه خود ست کنید.

ریست پسورد DVR داهوا به روش QR Code

در این روش در صفحه ورود به دستگاه (login) روی Forgot password کلیک کنید و در Reset Type گزینه QR Code را انتخاب کنید. برای اسکن QR Code می توانید نرم افزار QR & Barcode Scanner را از app store یا play store دانلود و استفاده نمایید. بعد از اسکن چیزی شبیه رشته متنی (string) مانند تصویر نمایش داده خواهد شد.

ریست پسورد DVR

با کلیک روی share نتیجه اسکن را به ایمیل support_rpwd@global.dahuatech.com ایمیل ریست پسورد داهوا که در تصویر نیز مشخص شده است ارسال کنید. ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که در آن کدی ترکیبی از حروف و اعداد وجود دارد. این کد را باید در قسمت Security Code دستگاه وارد کنید. بعد از آن رمز عبور جدید را برای دستگاه خود تعریف کنید. دقت داشته باشید Security Code ارسال شده به ایمیل، تا 24 ساعت قابل استفاده است.

ریست پسورد dvr

ریست پسورد DVR داهوا به صورت سخت افزاری

در اغلب دستگاه های ضبط کننده داهوا خصوصاً در سری های جدید دکمه کوچکی برای ریست کردن دستگاه تعبیه شده است. با این کار تمام تنظیمات دستگاه به حالت اولیه درخواهد آمد به عبارتی ریست فکتوری DVR انجام می شود. دکمه ریست روی برد اصلی دستگاه قرار دارد. دکمه به صورت مربع کوچک با یک پین دایره ای مشکی در وسط آن است.

به راحتی می توانید با نوک انگشت و بدون نیاز به هیچ وسیله ای آن را فشار دهید. اما طریقه کار به چه نحوی است؟ ابتدا دستگه را خاموش کنید و برق آن را قطع کنید. سپس کاور دستگاه خود را باز کنید تا برد DVR نمایان شود. دکمه ریست را بیابید و با انگشت دست آن را نگه دارید. همزمان با نگه داشتن دکمه ریست دستگاه را به برق بزنید و حدود 30 ثانیه دکمه ریست را همچنان نگه دارید. با رها کردن دکمه ریست دستگاه DVR داهوا به تنظیمات کارخانه بر می گردد. به این ترتیب با روشن کردن دستگاه شما تنظیمات ویزارد Wisard را مشاهده خواهید کرد.

ریست پسورد dvr

فیلم ریست کردن پسوورد DVR هایک ویژن

4.3/5 - (3 امتیاز)