دوربین های مداربسته به سرعت در حال توسعه و تغییر هستند. از اینرو پیشرفته ترین دوربین مداربسته در سال های گذشته به دوربین های ابتدایی تبدیل شده اند. چرا که دوربین های پیشرفته تری جایگزین آنها شده و فناوری های جدیدتری معرفی شده است. در این مقاله سعی داریم فناوری هایی که در پیشرفته ترین دوربین های مدار بسته به کار می رود از جمله دید در شب، بپردازیم. در سال 2022 تکنولوژی های شگفت انگیزی معرفی شدند. برخی از آنها در تولیدات دوربین و تجهیزات امنیتی و نظارتی مورد استفاده قرار گرفتند.

مشاوره رایگان قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته

021-88500020

فناوری های پیشرفته ترین دوربین های مداربسته

تجزیه و تحلیل ویدئو

شرکت های تحقیقاتی در زمینه تجهیزات نظارتی از تجزیه تحلیل داده ها برای درک و کشف اطلاعاتی که نمی دانستند استفاده کرده اند. حقایقی که دانستن آنها به رشد کسب و کار و تصمیم گیری های مهم تجاری کمک موثری کرده است. در سال های پیش رو انتظار افزایش تحلیل ها در راه حل های دوربین مداربسته را داریم. حجم انبوهی از فیلم های واقعی و تاریخی برای تشخیص الگو، آنالیز پیش بینی و اقدامات اصلاحی مورد پردازش و مطالعه قرار می گیرند. به عنوان مثال Avigilon دارای فناوری تجزیه تحلیل نسل بعدی است که بر روی رویدادهای بالقوه حیاتی متمرکز شده است. در نتیجه به طور فعال از خطرات و جرایم پیش گیری می کند.

فناوری اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء یا IOT راه حل های عملی و کاربردی را برای کاربران و فرصت های انحصاری را برای شرکت ها ارائه می دهد. در سال 2022 شاهد ادغام بیشتر IOT و اکوسیستم فناوری دوربین های نظارتی هستیم. این ترکیب موجب می شود اینترنت اشیاء دوربین مداربسته فعال تر شده و نقش موثرتری در بازدارندگی جرم داشته باشد. پیشرفته ترین دوربین مداربسته از این فناوری ها در جهت بالا بردن کارایی و موثرتر بودن این سیستم در امنیت محیط بهره می برند. ارائه‌دهنده راه‌حل‌های دوربین مداربسته Avigilon پیشنهاد می‌کند از یکپارچه‌سازی سیستم مرکز کنترل ACC با سنسور هوشمند HALO IoT IPVideo Corporation استفاده کنید. این یکپارچه سازی برای ایجاد آلارم‌ها و قوانین تشخیص حسگرها و در نتیجه خودکار کردن اقدامات یا هشدار به اپراتورها استفاده می شود.

فناوری 5G

این مورد پیش بینی شده ترین فناوری است که در چند سال گذشته در اخبار دوربین مداربسته آمده است. هر شرکتی مشتاقانه منتظر آینده این سری از اتصال برای پیاده سازی های متنوع است. تولیدکنندگان دوربین مداربسته 5G  و مخابرات در حال آزمایش و راه اندازی نمونه های اولیه ای هستند که برای 5G  پیاده سازی شده اند. این فناوری می تواند حدود 100 برابر سرعت فناوری مدرن 4G باشد. علاوه بر این، 5G از نظر تعداد دستگاه های مدیریت شده به طور همزمان (میلیون ها دستگاه) از 4G پیشی می گیرد.

تأثیر 5G بر فناوری دوربین های مداربسته IP خارق العاده خواهد بود. ساختمان های بزرگ سازمانی می توانند دستگاه های بیشتری را با استقرار 5G متصل کنند. تکنولوژی پیشرفته ترین دوربین مداربسته قادر خواهد بود با اتصال مقرون به صرفه و راحت به بخش های مختلف بازار نفوذ کند. دوربین مدار بسته 5G یک گزینه عالی برای مناطق دور افتاده و دشوار مانند معادن زغال سنگ و صحراها است.

یادگیری عمیق و هوش مصنوعی

اگرچه تأثیر یادگیری عمیق در صنعت دوربین مداربسته بسیار زیاد است، اما پتانسیل این فناوری هنوز آشکار نشده است. در آینده، دوربین‌های نظارتی و راه‌حل‌ها، دستگاه‌های ربات‌ مانند مستقل خواهند بود. این دستگاه‌ها دارای فناوری‌ها و قابلیت‌های ادراک حسی برای بزرگ‌نمایی، حرکت، چرخش و عمل مستقل بدون دخالت انسان هستند. نمونه راه حل پیشرفته یادگیری عمیق امروزی، AI NVR Avigilon است که ضبط با عملکرد بالا را با تجزیه و تحلیل ویدیو ترکیب می کند. فناوری جستجوی ظاهری آن با استفاده از موتور جستجوی هوش مصنوعی یادگیری عمیق، وسیله نقلیه مورد نظر یا شخص خاصی را در کل سایت جستجو می کند.

امسال شاهد توسعه بیشتر فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، 5G و تجزیه و تحلیل ویدیو خواهیم بود تا ارزش بیشتری برای کاربران به ارمغان بیاورد. این پیشرفت‌ها فرصت‌های تجاری جدیدی را برای یکپارچه‌سازان و نصاب‌ها ایجاد می‌کند. به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا می‌کند و بازار امنیت دوربین‌های مدار بسته را متحول می سازد.

پیشرفته ترین دوربین مداربسته دید در شب

سری Darkfighter هایک ویژن

هایک ویژن برای ثبت تصاویر در شب و نور کم فناوری های مختلفی را در این صنعت معرفی کرد. یکی از این فناوری ها دارک فایتر است. سری Ultra5 دارای رزولوشن 4 مگاپیکسل رنگی تا: 0.002 لوکس و سپس مادون قرمز). این سری از دوربین های هایک ویژن برای بهتر بودن تصاویر در نور کم طراحی شده اند. سنسور تصویر، لنز بزرگتر و همچنین الگوریتم نرم افزاری همگی مجموعه کاملی برای یک دوربین مداربسته پیشرفته دید در شب هستند. ضمن اینکه این دوربین ها مانند دوربین هایک ویژن مدل DS-2CD5A46G1-IZ دارای مجموعه ای از گزینه های اتصال برای نصب های حرفه ای هستند.

سری budget از دوربین های Darkfighter هایک ویژن

این سری در واقع تقویت شده یا سری Darkfighter است. دارای رزولوشن 4مگاپیکسل رنگی تا: 0.008 لوکس و سپس مادون قرمز). در طراحی دوربین Budget هایک ویژن از لنز بزرگتر و الگوریتم استفاده شده است اما سنسور بزرگتر نیست. بنابراین تغییر جزئی نسبت به دوربین های Darkfighter دارد. از دوربین های طراحی شده در این سری می توان دوربین هایک ویژن مدل DS-2CD2T45FWD-I را نام برد.

دوربین های Darkfighter X هایک ویژن

دوربین های دارک فایتر ایکس سلطان دوربین های دید در شب است. ثبت تصاویر رنگی در 0.001 لوکس با قابلیت فوق العاده که توسط سنسورهای دوگانه این سری از دوربین های دارک فایتر ایجاد شده است. البته تعداد محدودی از دوربین های سطح بالای هایک ویژن به این قابلیت مجهز شده اند.

سری ColorVu هایک ویژن

دوربین های هایک ویژن ثبت تصاویر رنگی در نور بسیار کم را همچنان بهبود بخشید و با معرفی کالرویو تحولی در این حوزه ایجاد کرد. دوربین با رزولوشن 4مگاپیکسل رنگی تا: 0.0014 لوکس سپس کمک نور سفید). در طراحی این سری از دوربین های هایک ویژن از سنسور های بزرگتری نسبت به Darkfighter استفاده شد. لنز در این نسخه بسیار هیجان انگیز هایک ویزن بازه گسترده تری را ارائه می کند. این تغییرات موجب شد تا تصویر همچنان رنگی باشد حتی در کم ترین نور محیط و بسیار مقرون به صرفه تر باشد.  با این حال نور سفید نیز در این نوع دوربین ها مورد استفاده قرار گرفت.

لیست قیمت هایک ویژن

سری Full color  داهوا

این سری از دوربین های داهوا با فناوری Full color توانسته اند تصاویر رنگی در شب و حداقل ترین نور محیط ثبت کنند. داهوا انواع دوربین های دام، بولت و PTZ را با این فناوری طراحی و تولید کرده است. تنوع تولیدات این شرکت تنها به ساختار ظاهری محدود نشده است. بلکه این کمپانی دوربین های فول کالر خود را با رزولوشن های مختلف تولید و روانه بازار کرده است. برای نمونه به معرفی دو مدل از دوربین های مداربسته داهوا در این سری می پردازیم.

لیست قیمت داهوا

دوربین بولت 8 مگاپیکسلی داهوا مدل IPC-HFW5849T1-ASE-LED دارای LED های وارملایت یا نور سفید است. استاندارد بدنه دوربین IP67 بوده و برای نصب در محیط بیرون مناسب است. برد دید در شب دوربین داهوا در این مدل به 60 متر می رسد. دوربین دوم را از نوع دام انتخاب کرده ایم دوربین مداربسته داهوا مدل   IPC-HDBW5449R1-ZE-LED. داهوا در این مدل وضوح تصویر را تا 4 مگاپیکسل طراحی کرده است. دارای استاندارد IK10 و  IP67 است که برای نصب در محیط های بیرون مناسب خواهد بود. برد دید در شب این دوربین تا 40 متر می رسد.

دوربین PTZ ساختار دوگانه تیاندی

شرکت تیاندی دوربین گردان یا PTZ را طراحی کرده است که دارای ساختار دوگانه ویدئویی و هوش مصنوعی است. دوربین اسپیددام تیاندی مدل TC-A35555  با رزولوشن 5 مگاپیکسل از دوربین های پیشرفته تیاندی است. دید در شب این دوربین به صورت ترکیبی IR و Warmlight است. این دوربین در واقع ترکیبی از 3 دوربین بولت و اسپیددام است. هر کدام از آنها دارای زوم اپتیکال متفاوتی است. حداکثر زوم اپتیکال در این دوربین 6x برای دوربین PTZ است. برد دید در شب تا 100 متر می رسد. این دوربین قادر است سوژه ها را به صورت لیزری ردیابی و دنبال کند. از طریق هشدارهای نوری و صوتی از وقوع جرم جلوگیری می کند.

لیست قیمت تیاندی

خرید بهترین دوربین مدار بسته

خرید بهترین دوربین مداربسته وابسته به شناسایی درست اهداف نظارتی و محل نصب دوربین است. در خرید دوربین مدار بسته دقت به این نکته که آیا دوربین انتخابی تمام نیازهای کاربری شما را براورده می کند یا خیر ضروری است. همچنین آیا دوربین قابلیتی دارد که مورد نیاز شما نباشد. شاید برای شما مورد اول منطقی بنظر برسد اما مورد دوم را چندان ضروری ندانید. با ذکر یک مثال اهمیت این موضوع را روشن خواهیم کرد.

فرض کنید دوربین مداربسته انتخابی شما دارای لنز وریفوکال باشد. این لنز قابلیت زوم را برای کاربر فراهم می آورد. قابلیت جذاب و کارامدی است اما اگر مورد نیاز نباشد وجود آن ضرورتی ندارد. حال قرار است دوربین شما در محلی به طور ثابت نصب شود و نیازی به زوم نخواهید داشت. وجود لنز وریفوکال باعث می شود که دوربین از قیمت بالاتری نسبت به دوربین با لنز ثابت برخوردار باشد. به این ترتیب شما با خرید چنین دوربینی مبلغی را بابت قابلیتی صرف می کنید که کاربردی برای شما ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)