از تجهیزات مورد استفاده در نصب دوربین مدار بسته، کابل ها و سوکت ها هستند. سوکت ها لوازم اتصال دهنده ای هستند که به کمک آنها می توان کابل های مورد نظر را به درگاه های تجهیزات موجود در سیستم مداربسته متصل کرد. برای مثال از سوکت برای اتصال کابل شبکه به دستگاه ضبط استفاده می شود. انواع مختلفی از کابل و سوکت در نصب دوربین مداربسته استفاده می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

انواع سوکت شبکه در دوربین مداربسته

به طور کلی دو نوع سوکت شبکه در کابل کشی و نصب دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد:

انواع سوکت شبکه در دوربین مداربسته

سوکت شیشه ای

از سوکت های شیشه برای اتصال کابل های شبکه معمولی استفاده می شود. از سوکت یا کانکتور شبکه ( کانکتور شبکه ) برای اتصال کابل شبکه CAT6 استفاده می شود. این سوکت ها در بازار به رنگ های مختلفی یافت می شوند. جنس این سوکت از پلاستیک است.

انواع سوکت شبکه در دوربین مداربسته

سوکت فلزی

از سوکت های شیشه ای برای اتصال کابله های SFTP استفاده می شود. این کابل دارای یک روکش فلزی اضافه به منظور کاهش جذب نویز د رمحیط توسط کابل است. بدنه فلزی این سوکت ها نیز در هنگام اتصال به این نوع کابل نقش یک عایق را بازی کرده و از جذب نویز اطراف توسط کابل جلوگیری می کند.

نکات مهم در هنگام خرید سوکت شبکه

اتصالات و سوکت ها در یک سیستم مداربسته از اهمیت زیادی برخوردار اند زیرا جابجایی اطلاعات از طریق آنها انجام شده و چنانچه نقصی در ساختار آنها وجود داشته باشند کل سیستم را دچار مشکل می کنند. بنابراین در هنگام خرید سوکت شبکه می بایست دقت لازم را به عمل آورد. تا حد امکان از سوکت هایی با کیفیت و جنس مرغوب استفاده کنید. سوکت ها برای فیکس شدن در پریز شبکه یک قلاب دارند در هنگام خرید قلاب سوکت را چک کنید که بی کیفیت و شکننده نباشد.

تستر شبکه چیست و کاربرد آن در دوربین مداربسته

پس از نصب دوربین مداربسته و عملیات سوکت زنی و اتصالات می بایست از عملکرد صحیح سیستم شبکه خود اطمینان یابید. برای این منظور می توان از دستگا های تستر شبکه استفاده نمود. دستگاه های تستر می تواند قطعی و خرابی های محتمل در کابل کشی ها را تشخیص داده و اعلام کند.

یکی از رایج ترین این دستگاه ها، تستر Fluke است. یکی از قابلیت های تستر فلوک این است که می تواند با بررسی کابل های فیبر نوری اصل یا تقلبی بودن آنها را تشخیص دهد.

آموزش نحوه سوکت زدن کابل شبکه در دوربین مداربسته

یکی از مواردی که در نصب دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد تکنیک سوکت زدن برای کابل شبکه است. سوکت زدن شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است و چنانچه به درستی انجام نشود سیگنال اطلاعات ارسال نشده و سیستم را دچار اختلال می کند. در این مطلب می خواهیم نحوه صحیح سوکت زدن کابل شبکه را به طور کامل توضیح دهیم.

نحوه سوکت زدن کابل شبکه

فروش دوربین مداربسته

یکی از مشکلات رایج در بازار فروش دوربین مدار بسته، وجود حجم زیادی از برندهای فیک و تقلبی است که انتخاب را برا مشتریان سخت کرده است. از این رو توصیه می شود برای خرید دوربین مداربسته به نمایندگی های مجاز برندهای معتبر مراجعه شود. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020

چقدر مفید بود؟ 🙂