جهت نصب دوربین مداربسته آنالوگ و ایجاد یک سیستم ایمنی امن باید تمام تجهیزات آن را بشناسید و تهیه کنید و سپس اقدام به نصب سیستم امنیتی مقرون به صرفه آنالوگ، نمایید. در ادامه با تجهیزات دوربین مداربسته آنالوگ HD آشنا می شوید:

دوربین مداربسته توربو HD:

یکی از اجزای اصلی سیستم آنالوگ HD، دوربین مداربسته HD است. دوربین وظیفه ثبت تصاویر را بر عهده دارد. دوربین های آنالوگ HD، توسط شرکت های مختلف با تکنولوژی های متفاوتی تولید و روانه بازار می شوند که از جمله می توان به تکنولوژی‌های HDTVI، HDCVI، HDSDI، و AHD اشاره نمود. این دوربین ها تفاوت زیادی با دوربین های آنالوگ قدیمی دارند بطوریکه می توانند از نظر کیفیت تصویر با دوربین های IP برابری کنند.

دستگاه DVR:

یکی از مهمترین اجزای سیستم مداربسته دستگاه ضبط است. دستگاه ضبط در سیستم مداربسته تحت شبکه، DVR یا (Digital Video Recorder) نامیده می شود. دستگاه دی وی آر در سیستم آنالوگ HD،اHD-DVR نامیده می شود. از جمله وظایف دستگاه DVR می توان به ضبط تصاویر مداربسته، امکان مشاهده تصاویر، امکان آنالیز تصاویر (VCA) و … اشاره نمود. برای مطالعه بیشتر به مطلب دستگاه DVR چیست؟ مراجعه نمائید.

هارد دیسک:

دستگاه ضبط در سیستم مداربسته دارای حافظه داخلی نیستند بنابراین به هاردیسک های اکسترنال برای ذخیره و نگه داری تصاویر نیاز خواهید داشت. این هارددیسک ها بر روی دستگاه ضبط نصب می شوند. انواع مختلفی از هارد دوربین مداربسته در بازار موجود است بسته به ظرفیت پشتیبانی دستگاه ضبط می توانید هارد مورد نظر خود را خریداری نمائید. برای مثال برخی از مدل ها تعداد مشخصی از هارددیسک ها با حجم معین را پشتیبانی می کنند.

مانیتور یا نمایشگر:

برای مشاهده تصاویر مداربسته به صورت زنده و یا بازپخش می بایست از یک دستگاه نمایشگر استفاده نمود. انواع متفاوتی از نمایشگرها با اندازه مختلف در بازار موجود اند که می توانید آن را خریداری کنید.

منبع تغذیه یا آداپتور:

برای تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ 12 ولت که مورد استفاده دوربین مداربسته است باید از منبع تغذیه یا آداپتور استفاده نمود. برای اطلاعات بیشتر به مطلب نقش منبع تغذیه یا آداپتور در سیستم مداربسته مراجعه کنید.

انواع کابل:

کابل های مورد نیاز در سیستم مداربسته تحت شبکه شامل کابل برق برای برق رسانی به دستگاه ها و دوربین ها و دیگری کابل کواکسیال یا RG59 است. از کابل RG59 برای انتقال اطلاعات صدا و تصویر از دوربین به دستگاه استفاده می شود.

انواع فیش و اتصالات:

برای متصل کردن کابل ها به دستگاه ها انواع مختلفی از اتصالات موجود است که شامل فیش های BNC، فیش AV، فیش آداپتوری و … اشاره نمود. برای اطلاعت بیشتر به مطلب انواع کابل، فیش و اتصالات در دوربین مداربسته مراجعه نمائید.

تجهیزات نصب

حال با فراهم آوردن تجهیزات گفته شده نیاز به یکسری تجهیزات جانبی جهت نصب این سیستم ایمنی و نظارتی است، که در ادامه به تفکیک هر یک را توضیح می دهیم:

داکت:

در مقاله داکت در دوربین مداربسته چیست؟ به طور مفصل در مورد این تجهیز صحبت کردیم. داکت ها محفظه های باریک پلاستیکی هستند که کابل ها و اتصال ات را برای محافظت در خود جای می دهند. داکت ها دارای درب هستند که بدین وسیله می توان تجهیزات را در داخل آنها کنترل نمود. استفاده از داکت به دلیل جنس پلاستیکی آنها در محیط های مسقف توجیه بیشتری دارد.

لوله فلکسی و لوله فلزی:

یکی از تجهیزات مورد استفاده در نصب دوربین مداربسته لوله فلکسی است. استفاده از لوله فلکسی در دوربین مداربسته می تواند نظم بیشتری به عملیات نصب بدهد. این لوله ها قابلیت انعطاف پذیری داشته و از جنس فلزی با روکش پلاستیک هستند بنابراین می توان از آنها در محیط های خارجی نیز استفاده نمود. لوله های فلزی نیز لوله هایی غیر منعطف بوده که وظیفه حفاظت از کابلها را برعهده دارند. در صورت استفاده از لوله فلزی دسترسی به کابل ها محدود می شود.

باکس پلاستیکی:

از باکس پلاستیکی برای محافظت کردن از آداپتور دوربین ها و یا اتصالات آنها استفاده می شود و معمولا در کنار دوربین ها قرار می گیرد.

سایر تجهیزات

دستگاه UPS: از دستگاه UPS می توان در هنگام قطع برق استفاده نمود. این دستگاه انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کرده و در هنگام قطعی برق، برق دستگاه ها را تامین می کند.

رک: رک ها محفظه های درب داری هستند که برای محافظت از دستگاه DVR مورد استفاده قرار میس گیرند. رک ها دارای اندازه های متفاوتی هستند که با توجه به میزان فضای فیزیکی موجود می توان آن را خریداری نمود.

میکروفن: در برخی از مدل های دوربین مداربسته که فاقد قابلیت ضبط صدا هستند می توان از میکروفن استفاده نمود

خرید دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و یا کسب اطلاعات در مورد نصب دوربین مداربسته می‌تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید، استعلام قیمت و یا نصب دوربین مداربسته با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020