در نصب دوربین مداربسته انواع مختلفی از کابل مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اصلی این کابل ها انتقال تصویر، اتصال تجهیزات به هم و یا انتقال جریان برق است. در مطلب قبلی در مورد کابل برق دوربین مداربسته صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی این انواع کابل تصویر مورد استفاده در سیستم های شبکه و آنالوگ HD بپردازیم.

انواع کابل تصویر دوربین مداربسته

از مهم ترین تجهیزات بکار رفته در نصب دوربین مداربسته کابل های مختلفی هستند که برای اتصال تجهیزاتی مانند دوربین، دستگاه ضبط، نمایشگر و … از آنها استفاده می کنیم. به طور کلی کابل های مورد استفاده در سیستم های مداربسته شامل زیر است:

  • کابل کواکسیال
  • کابل شبکه
  • کابل ترکیبی

کابل کواکسیال دوربین مداربسته

از کابل های کواکسیال برای انتقال تصویر در نصب دوربین مداربسته آنالوگ یا آنالوگ HD استفاده می شود. به طور کلی دو نوع کابل کواکسیال با نام های RG6 و RG59 در بازار وجود دارد. استفاده از کابل RG59 در کابل کشی دوربین مداربسته رایج تر است. کابل RG59 وظیفه انتقال تصاویر از دوربین مداربسته به دستگاه ضبط را بر عهده دارد. در ساختار این کابل یک جفت سیم هادی که با پوشش جداگانه از یکدیگر جدا شده اند وجود دارد.

از کابل RG6 نیز می توان در کابل کشی دوربین مداربسته استفاده کرد. تفاوت آن با کابل RG59 در این است که سیسم هادی بکار رفته در آن قطر بیشتری داشته و قطر لایه محافظ آن نیز 4 برابر بیشتر است.

کابل شبکه دوربین مداربسته

برخلاف تصور رایج برای نصب دوربین تحت شبکه نیز از کابل های مخصوص استفاده می شود در واقع تنها برای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه یا وایرلس هستند که نیاز به کابل کشی ندارند. کابل مورد استفاده در دوربین IP، کابل شبکه نامیده می شود.

کابل شبکه انواع مختلفی داشته و نام گذاری آن به صورت CAT1, CAT2 …..CAT8 است. نوع رایج و مورد استفاده آنها در دوربین مداربسته کابل های CAT6 و CAT5 هستند. ساختار یک کابل شبکه شامل روکش خارجی از جنس PVC یا LSZHا،4 رشته سیم زوج درهم تنیده، پوشش جداکننده جفت سیم های زوج، شیلد، فویل، سیم ارت، روکش PE، لایه محافظ می باشد.

کابل ترکیبی دوربین مداربسته

کابل ترکیبی دوربین مداربسته کابلی است که می تواند به صورت همزمان هم اطلاعات تصویر و هم جریان برق را انتقال دهد. کابل ترکیبی به کابلی گفته می شود که از دو عدد کابل کواکسیال برای انتقال اطلاعات تصویر و یک عدد کابل برق برای انتقال جریان برق، تشکیل شده است.

استفاده از این نوع کابل منجر به کاهش هزینه ها و سهولت در کابل کشی دوربین ها می گردد. اما استفاده از این کابل معایبی نیز دارد. این کابل ها برای پروژه های که کابل کشی هایی با مسافت طولانی دارند مناسب نیستند. برد متوط این کابل ها برای انتقال دیتا و جریان برق 60 تا 70 متر است.

فروش دوربین مداربسته

یکی از مشکلات رایج در بازار فروش دوربین مدار بسته، وجود حجم زیادی از برندهای فیک و تقلبی است که انتخاب را برا مشتریان سخت کرده است. از این رو توصیه می شود برای خرید دوربین مداربسته به نمایندگی های مجاز برندهای معتبر مراجعه شود. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020