در بازار امروز تجهیزات امنیتی، دوربین های مداربسته به نحوی طراحی می شوند که افراد غیر متخصص نیز به راحتی قادر به نصب آنها هستند. قسمت مهم ماجرا انتخاب محل نصب دوربین ها است برای مطالعه د این مورد می توانید به مطلب نصب دوربین مداربسته مراجعه کنید. در این مطلب توضیحات کامل برای نحوه نصب دوربین مداربسته آنالوگ و معرفی تجهیزات و ادوات آن آورده شده است.

“تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته” دوربین آنالوگ HD

دوربین های آنالوگ HD در برندهای مختلف در بازار موجود اند. دوربین در سیستم مداربسته وظیفه ثبت تصاویر و انتقال آن به دستگاه ضبط را دارد. برای آشنایی بیشتر می توانید به مطلب انواع دوربین مداربسته مراجعه نمائید.

دستگاه ضبط HD)DVR)

هسته مرکزی یک سیستم مداربسته دستگاه ضبط آن است. وظیفه دستگاه ضبط DVR در سیستم مدار بسته دریافت تصاویر از دوربین مداربسته آنالوگ و ضبط و نگه داری آنهاست. دستگاه های ضبط امروزی دارای قابلیت های تصویری زیادی هستند که می توان از طریق منوی دستگاه، آنها را فعال کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب پردازش تصویر (VCA) در دوربین مداربسته مراجعه نمائید.

هارددیسک

از آنجایی که دستگاه های ضبط دارای حافظه داخلی نیستند بنابراین باید به صورت جداگانه هارددیسک خریداری و بر روی آنها نصب کرد. انواع مختلفی از هارد در بازار وجود دارد که می توانید خردیاری کنید برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب انتخاب هارد دیسک مناسب برای سیستم مداربسته مراجعه نمائید.

منبع تغذیه یا آداپتور

دوربین های مداربسته نیز همانند هر وسیله الکترونیکی دیگر دارای ولتاژ مصرفی مشخصی هستند به همین دلیل نمی توان آنها را مستقیما به برق شهری متصل نمود. برای اتصال آنها به برق باید از آداپتور یا منبع تغذیه استفاده نمود.

کابل انتقال تصویر

برای انتقال تصاویر ثبت شده از دوربین به دستگاه ضبط یا نمایشگر از کابل انتقال تصویر استفاده می شود. در نصب دوربین مداربسته آنالوگ کابل انتقال تصویر، کابل RG59 است.

کابل RG59 دوربین مداربسته

کابل برق

برای برق رسانی به دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مانیتور

برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد.

فیش و اتصالات

شامل انواع مختلفی از فیش های BNC، AV، و …می شود. برای اطلاعات بیشتر به مطلب انواع کابل، فیش و اتصالات در دوربین مداربسته مراجعه نمائید.

مراحل نصب دوربین مداربسته

1.پس از تهیه دوربین ابتدا آن را از جعبه خارج کنید. توجه داشته باشید که دوربین باید دو عدد ورودی و خروجی داشته باشد. یکی برای اتصال منبع تغذیه یا آداپتور و دیگری برای اتصال کابل انتقال تصویر.

2.برای روشن شدن دوربین آن را به وسیله آداپتور به برق شهر متصل نمائید.

3.در مرحله بعد دستگاه ضبط DVR را روشن نموده و از طریق یکی از خروجی های تصویر VGA، HDMI و …به نمایشگر متصل کنید.

4.سایر دوربین ها را نیز به همین روش نصب کنید. چنانچه تمام مراحل ذکر شده را به درستی انجام داده باشید تصاویر بر روی نمایشگر ظاهر می شوند.

5.برای انجام سایر تنظیمات و استفاده از قابلیت های پردازش تصاویر می توانید از طریق منوی دستگاه ضبط اقدام نمائید.”چرا تصاویر را دریافت نمی کنیم؟”

دوربین مداربسته آنالوگ

چنانچه پس از انجام مراحل بالا قادر به دریافت تصاویر نبودید موارد زیر را کنترل نمائید:

اشکال در منبع تغذیه:

چنانچه منبع تغذیه دارای نقص باشد برق به دوربین ها نرسیده و تصویر نخواهید داشت. برای کنترل نحوه عملکربد صحیح منبع تغذیه می توانید از ولت متر استفاده نمائید. همچنین چنانچه اشکال از منبع تغذیه باشد می توانید کابل متصل به َآن را کنترل نمائید و در صورت لزوم منبع تغذیه خود را عوض کنید.

اشکال در کابل تصویر:

همانطور که گفتیم برای انتقال تصاویر از کابل تصویر استفاده می شود. یکی از دلایل عدم دریافت تصاویر می تواند اشکال در کابل انتقال تصویر باشد. برای چک کردن سلامت کابل دوربین را مستقیما از طریق کابل به دستگاه ضبط متصل کنید.

اشکال در دوربین:

ذکر این نکته مهم است که امکان دریافت تصاویر از دوربین های آنالوگ HD بر روی بستر سیستم های مداربسته آنالوگ قدیمی وجود ندارد. به همین دلیل چنانچه دستگاه ضبط DVR شما قدیمی است باید آن را تعویض نمائید. همچنین دوربین های مداربسته از برندهای مختلف با تکنولوژی متفاوتی تولید می شوند (برای مطالعه بیشتر به مطلب مقایسه انواع تکنولوژی دوربین آنالوگ اچ دی (AHD, HDCVI, HDTVI و HDSDI مراجعه نمائید) به همین دلیل ادغام آنها میسر نیست چون از یکدیگر پشتیبانی نمی کنند. توصیه می شود برای رفع این مشکل اجزای سیستم مداربسته خود را از یک برند انتخاب کنید.

خرید دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و یا نصب دوربین مداربسته می‌تواند موضوعات چالش برانگیزی برای مشتریان باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل، مشتریان گرامی می‌توانند با دریافت مشاوره رایگان جهت خرید اقدام نمایند. مشاوره رایگان، استعلام قیمت و درخواست نصب دوربین مداربسته با تماس با کارشناسان ما به شماره زیر:

021-88500020

5/5 - (3 امتیاز)