تجهیزات اصلی

دوربین مداربسته تحت شبکه: یکی از اجزای اصلی دوربین تحت شبکه یا IP است. دوربین وظیفه ثبت تصاویر را بر عهده دارد. به دوربین های تحت شبکه دوربین دیجیتال نیز می گویند. دوربین تحت شبکه کار انتقال دیتا را در بستر شبکه انجام می دهد. از دوربین تحت شبکه می توان در پروژه های بزرگ با تعداد دوربین بالا استفاده نمود.

دستگاه NVR: یکی از مهمترین اجزای سیستم مداربسته دستگاه ضبط است. دستگاه ضبط در سیستم مداربسته تحت شبکه، NVR یا (Network Video Recorder) نامیده می شود. دستگاه ان وی آر عملکردی مانند کامپیوتر دارد. در واقع در برخی از مواقع می توان از دستگاه های سرور بجای NVR استفاده نمود. سرور ها کامپیوترهای قدرتمندی هستند که می توان از آنها به عنوان گیرنده و پردازنده تصاویر استفاده نمود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب دستگاه NVR چیست مراجعه نمائید.

هارد دیسک: دستگاه ضبط در سیستم مداربسته دارای حافظه داخلی نیستند بنابراین به هاردیسک های اکسترنال برای ذخیره و نگه داری تصاویر نیاز خواهید داشت. این هارددیسک ها بر روی دستگاه ضبط نصب می شوند. انواع مختلفی از هارد دوربین مداربسته در بازار موجود است بسته به ظرفیت پشتیبانی دستگاه ضبط می تووانید هارد مورد نظر خود را خریداری نمائید. برای مثال برخی از مدل ها تعداد مشخصی از هارددیسک ها با حجم معین را پشتیبانی می کنند.

مانیتور یا نمایشگر: برای مشاهده تصاویر مداربسته به صورت زنده و یا بازپخش می بایست از یک دستگاه نمایشگر استفاده نمود. انواع متفاوتی از نمایشگرها با اندازه مختلف در بازار موجود اند که می توانید آن را خریداری کنید.

منبع تغذیه یا آداپتور: برای تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ 12 ولت که مورد استفاده دوربین مداربسته است باید از منبع تغذیه یا آداپتور استفاده نمود. برای اطلاعات بیشتر به مطلب نقش منبع تغذیه یا آداپتور در سیستم مداربسته مراجعه کنید.

سوئیچ: یکی از اجزای فرعی در سیستم های مداربسته سوئیچ است. در هنگام نصب دوربین مداربسته می توان از سوئیچ استفاده نمود. وجود سوئیچ می تواند کابل کشی های متعدد در سیستم را کاهش دهد. انواع مختلفی از سوئیچ وجود دارد که از جمله می توان به سوئیچ های POE اشاره کرد. در صورت استفاده از سوئیچ POE دیگر نیاز به کابل کشی جداگانه برای برق رسانی به دوربین ها نخواهد بود.

انواع کابل: کابل های مورد نیاز در سیستم مداربسته تحت شبکه شامل کابل برق برای برق رسانی به دستگاه ها و دوربین ها و دیگری کابل شبکه است. از کابل شبکه برای انتقال اطلاعات صدا و تصویر از دوربین به دستگاه استفاده می شود.

انواع فیش و اتصالات: برای متصل کردن کابل ها به دستگاه ها انواع مختلفی از اتصالات موجود است که شامل فیش های BNC، فیش AV، فیش آداپتوری و … اشاره نمود. برای اطلاعت بیشتر به مطلب انواع کابل، فیش و اتصالات در دوربین مداربسته مراجعه نمائید.

تجهیزات نصب

داکت: در مقاله داکت در دوربین مداربسته چیست؟ به طور مفصل در مورد این تجهیز صحبت کردیم. داکت ها محفظه های باریک پلاستیکی هستند که کابل ها و اتصال ات را برای محافظت در خود جای می دهند. داکت ها دارای درب هستند که بدین وسیله می توان تجهیزات را در داخل آنها کنترل نمود. استفاده از داکت به دلیل جنس پلاستیکی آنها در محیط های مسقف توجیه بیشتری دارد.

لوله فلکسی و لوله فلزی: یکی از تجهیزات مورد استفاده در نصب دوربین مداربسته لوله فلکسی است. استفاده از لوله فلکسی در دوربین مداربسته می تواند نظم بیشتری به عملیات نصب بدهد. این لوله ها قابلیت انعطاف پذیری داشته و از جنس فلزی با روکش پلاستیک هستند بنابراین می توان از آنها در محیط های خارجی نیز استفاده نمود. لوله های فلزی نیز لوله هایی غیر منعطف بوده که وظیفه حفاظت از کابلها را برعهده دارند. در صورت استفاده از لوله فلزی دسترسی به کابل ها محدود می شود.

باکس پلاستیکی: از باکس پلاستیکی برای محافظت کردن از آداپتور دوربین ها و یا اتصالات آنها استفاده می شود و معمولا در کنار دوربین ها قرار می گیرد.

سایر تجهیزات

دستگاه UPS: از دستگاه UPS می توان در هنگام قطع برق استفاده نمود. این دستگاه انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کرده و در هنگام قطعی برق، برق دستگاه ها را تامین می کند.

رک: رک ها محفظه های درب داری هستند که برای محافظت از دستگاه NVR مورد استفاده قرار میس گیرند. رک ها دارای اندازه های متفاوتی هستند که با توجه به میزان فضای فیزیکی موجود می توان آن را خریداری نمود.

میکروفن: در برخی از مدل های دوربین مداربسته که فاقد قابلیت ضبط صدا هستند می توان از میکروفن استفاده نمود.

خرید دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و یا کسب اطلاعات در مورد قیمت فروش و نصب دوربین مداربسته می‌تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید، استعلام قیمت و یا نصب دوربین مداربسته با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020