دوربین باکس چیست ؟ دوربین های باکس نوع خاصی از دوربین مداربسته هستند. اصطلاح باکس (Box) به معنی جعبه است و از آنجایی که این دوربین ها معمولا بدنه‌ای مستطیلی شکل و جعبه مانند دارند به این نام شناخته می شوند. اصطلاحا به این نوع از دوربین ها دوربین های صنعتی نیز گفته می شود. انتخاب لنزهای مختلف برای این نوع دوربین، خرید را بصورت سفارشی و براساس کاربرد آن کرده است.

ویژگیها و کاربرد دوربین مداربسته باکس چیست

یکی از ویژگی های این دوربین ها لنز آنهاست که باید به صورت جداگانه بر روی آنها نصب شود. از این نظر با سایر دوربین های مداربسته تفاوت دارند. با توجه به امکان لنز خارجی در دوربین باکس و کیفیت تصویر مناسب تر، از این نوع دوربین معمولا در کابردهای تخصصی تر مورد استفاده قرار می گیرد.

 اغلب از دوربین های باکس زمانی استفاده می شود که نیاز به تصویربرداری در زاویه بسیار بسته در کاربری خاص وجود داشته باشد. دوربین های باکس دارای استاندارد ضدآب نبوده و برای نصب در محیط خارجی باید از کاور یا باکس محافظ برای پوشش آنها استفاده کرد. جنس بدنه این دوربین ها بیشتر از نوع پلاستیک یا فایبر گلس هستند.

دید درشب دوربین مداربسته صنعتی

دوربین صنعتی یا باکس  به طور معمول فاقد ویژگی دید در شب IR است. با این وجود دوربین باکس تصاویر مناسبتری در محیط های کم نور ثبت می کنند و یک گزینه مناسب برای چنین محیط هایی است.

نوع لنز دوربین های صنعتی

با توجه به این که این نوع از دوربین های مداربسته لنز ندارد و نیاز به نصب لنز خارجی است، باید در هنگام انتخاب لنز به دو نکته زیر توجه شود:

  • انتخاب نوع پایه لنز: لنز های موجود برای دوربین های باکس دارای قسمتی به عنوان پایه هستند. این پایه ها دارای دو مدل C و CS هستند. در هنگام خرید به نوع این پایه ها باید توجه نمود.
  • میزان رزولوشن: براساس اعوجاج سطح لنزها میزان رزولوشن قابل پشتیبانی آنها مشخص می شود. لنز های موجود برای دوربین باکس از کیفیت تصویر یا مگاپیکسل متفاوتی پشتیبانی می کنند. به طور معمول در دوربین مگا پیکسل از لنزهای مگاپیکسل مناسب این دوربین استفاده می شود.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته از ابزارهای پر کاربردی است که با پیشرفت تکنولوژی جذابیت آن روز به روز بیشتر می شود. برای آشنایی بیشتر با این سیستم مطلب زیر بخوانید:

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین بولت و ویژگی‌های آن

دوربین بولت، دوربین بالت و یا Bullet  همگی در واقع یک نوع دوربین هستند. استوانه ای شکل با کاربری ویژه، در صورت تمایل به آگاهی بیشتر مطلب زیر بخوانید:

دوربین بولت چیست؟انواع و کاربرد آن

محدودیتهای نصب دوربین مداربسته

چقدر با قوانین نصب دوربین مداربسته آشنا هستید؟ آیا در تمام اماکن امکان نصب وجود دارد؟ چه افرادی مجاز هستند اقدام به نصب دوربین کنند؟ پاسخ در مطلب زیر:

قوانین نصب دوربین مداربسته و ...

مزیت لنز خارجی

از آنجایی که لنز در دوربین باکس به طور جداگانه تهیه و نصب می شود، مزیت لنز مجزا در دوربین باکس چیست ؟ در واقع می‌توان استفاده از لنزهای متفاوت را یک مزیت دانست. در نتیجه لنز خارجی در برخی موارد یک ویژگی خوب محسوب می‌گردد. چنانچه به لنزهایی با ویژگی خاص نیازمندید بهتر است از دوربین‌های باکس استفاده کنید. همچنین با توجه به این موضوع قدرت انتخاب بیشتری برای انواع لنز با زوایای دید مختلف خواهید داشت.

معایب دوربین مداربسته Box

با توجه به وجود دوربین های مداربسته بسیار متنوع جدید با انواع لنزهای داخلی، قابلیت دید در شب، عدم نیاز به پایه لنز، مقاومت در مقابل آب و گردوغبار انتخاب مشتریان را از سمت دوربین های باکس به سایر انواع دوربین مداربسته سوق داده است. البته جز در موارد خاص که همچنان دوربین مداربسته Box مشتریان خود را حفظ کرده است.

تفاوت دوربین باکس با سایر انواع دوربین مداربسته

اولین تفاوت امکان نصب خارجی لنز در دوربین های صنعتی یا باکس است. با توجه به این موضوع، بصورت محدودتری از سایر دوربین ها و در کاربردهای خاص از آنها استفاده می شود. در این دوربین ها قابلیت دید درشب وجود ندارد. دوربین Box معمولا ضد آب نبوده و در مقابل گرد و غبار نیز مقام نیستند. بنابراین برای نصب در فضاهای خارجی نیاز به کاور یا قاب محافظ دارند.

این نوع دوربین به پایه ای برای لنز نیز احتیاج دارد. کیفیت تصویر در این دوربین ها نسبت به دوربین های معمولی بالاتر است. محل نصب دوربین های باکس علاوه بر درنظر گرفتن فضای مورد پوشش، از جهت ضربه پذیری و ایجاد تغییر در جهت دید دوربین نیز بررسی می گردد.

خرید دوربین مداربسته

انتخاب دوربین مداربسته و یا کسب اطلاعات در مورد قیمت فروش دوربین مدار بسته و هزینه نصب و راه اندازی می‌تواند چالش برانگیز باشد. لذا ما برای مشتریان گرامی ارائه دریافت مشاوره رایگان جهت خرید، استعلام قیمت و یا نصب دوربین مداربسته را در سبد خدمات خود قرار داده ایم. با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020

5/5 - (1 امتیاز)