برای داشتن یک سیستم نظارتی و امنیتی خوب نیازمند تجهیزات با کیفیت و مرغوب هستیم. دستگاه های دی وی آر ضبط کننده سیستم های مداربسته خانواده آنالوگ محسوب می شوند. بهترین دی وی ار بازار را با توجه به معیارهای مختلف می توان شناسایی کرد. در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین برند DVR دوربین مداربسته در بازار ایران آشنا کنیم. البته تعداد بهترین مارک دستگاه بیشتر از یک برند است. با این حال چنین بررسی، انتخاب و خرید در میان چند صد برند موجود در بازار را راحت تر خواهد کرد. طبیعتاً بهترین دی وی آر 8 کانال، 16 کانال و.. نیز سریعتر شناسایی می شود.

چگونه بهترین دی وی ار دوربین مداربسته انتخاب کنم

با توجه به تعداد دوربین های مورد نیاز نوع دستگاه از نظر تعداد کانال مشخص می شود. کیفیتی که برای دوربین های خود در نظر دارید باید توسط دستگاه پشتیبانی شود. در غیر اینصورت بالا بودن کیفیت دوربین کارایی چندانی برای شما نخواهد داشت. کیفیت ضبط جدا از کیفیت دوربین است. این که دستگاه با همان کیفیت دوربین تصاویر را ضبط می کند یا خیر مشخص می کند  نوع دی وی آر P است یا N .

قابلیت های پردازش و فشرده سازی از ویژگی های مهم دستگاه دی وی ار است. به عنوان مثال یک دستگاه با فرمت فشرده سازی H.264+ در مقایسه با دستگاه با فرمت H.264 تعداد روزهای بیشتری به ضبط تصاویر می پردازد. این میزان را می توان تا 25 درصد در نظر گرفت. همین امر موجب کاهش حجم مصرفی هارد دیسک خواهد شد. از طرفی برای انتقال تصاویر از طریق دوربین مداربسته به پهنای باند کمتری نیاز خواهید داشت. این به معنای صرفه جویی در هزینه های ذخیره سازی تصاویر و انتخاب اقتصادی دستگاه است.

بهترین مارک دستگاه دی وی ار

در سیستم های مداربسته دو تکنولوژی به طور عمده مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم های آنالوگ و آنالوگ HD و سیستم های مداربسته تحت شبکه یا IP این دو تکنولوژی هستند. با توجه به ارتباط مستقیم سیستم های دوربین مداربسته با امنیت و حفاظت از دارایی های افراد، کیفیت این کالا از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. در اولین قدم می توانیم بهترین برندهای دی وی ار در بازار را معرفی کنیم.

بهترین برندهای دوربین مداربسته در بازار ایران شامل: هایک ویژن، داهوا، تیاندی، یونی ویو، اکسیس، سامسونگ، پاناسونیک، سونی و بوش است. در تمام این برندها نمی توانید بهترین دی وی ار بازار را بیابید. به این دلیل که برخی از این تولیدکنندگان محصولات خود را تنها در تکنولوژی تحت شبکه متمرکز کرده اند. یونی ویو و برند فرزند خود یونی آرک و تیاندی از جمله شرکت هایی هستند که محصولاتشان تنها با فناوری شبکه تولید می شوند. در ادامه به برندهایی که بهترین DVR دوربین مداربسته را تولید می کنند می پردازیم.

هایک ویژن Hikvision

این برند از اولین های جهان در تولید دوربین مداربسته و تجهیزات آن است. یک برند چینی که آوازه جهانی دارد. کیفیت محصولات، راه حل های نو و کاربردی، پروژه محور و قیمت مناسب از امتیازات این برند است. کمپانی Hikvision در هر دو تکنولوژی اقدام به تولید محصولات خود کرده است. شما به راحتی می توانید با توجه به پروژه و کاربری خود از این برند دستگاه دی وی آر انتخاب نمایید. دستگاه های دی وی ار هایک ویژن در انواع 4، 8، 16، 32 کانال تولید می شود. محصولات هایک ویژن پروژه های دوربین مداربسته از ابعاد بزرگ تا متوسط و کوچک را می تواند پشتیبانی کند. قیمت های ذکر شده در این مطلب با توجه به نرخ کنونی بازار محاسبه شده است. برای دریافت قیمت های جدید می توانید از با شرکت دوربین مداربسته تماس بگیرید.

بهترین دی وی ار 4 کانال هایک ویژن

بهترین DVR 4 کانال در این برند را می توانید از رنج قیمت 2700 تا 5700 هزار تومان در بازار بیابید. این نوع از دستگاه های دی وی ار از 4 دوربین توربو HD پشتیبانی می کند. با توجه به سری این دستگاه ها بسیاری از آنها قابلیت اتصال دوربین IP را نیز به کاربر می دهد.

بهترین دی وی ار 8 کانال هایک ویژن

بهترین DVR 8 کانال در این برند با قیمت 3500 تا 9700 هزار تومان در بازار دیده می شود. این نوع از دستگاه های دی وی ار از 8 دوربین توربو HD پشتیبانی می کند. با توجه به سری این دستگاه ها بسیاری از آنها قابلیت اتصال دوربین IP را نیز به کاربر می دهد.

بهترین دی وی ار 16 کانال هایک ویژن

بهترین DVR 16 کانال در این برند با رنج قیمتی 4500 تا 12500 هزار تومان در بازار وجود دارد. این نوع از دستگاه های دی وی ار از 16 دوربین توربو HD پشتیبانی می کند. با توجه به سری این دستگاه ها بسیاری از آنها قابلیت اتصال دوربین IP را نیز به کاربر می دهد. با توجه به بالا رفتن حجم اطلاعات ذخیره شده در این دستگاه ها از یک یا دو هارد با حداکثر ظرفیت 10 ترابایت استفاده می شود.

بهترین دی وی ار 32 کانال هایک ویژن

بهترین DVR 32 کانال در این برند را با رنج قیمتی 13 تا 18 میلیون تومان در بازار می یابید. با توجه به سری این دستگاه ها بسیاری از آنها قابلیت اتصال دوربین IP را نیز به کاربر می دهد. همچنین با توجه به تعداد بالای دوربین ها و حجم تصاویر ارسال شده، هارددیسک در این دستگاه با حداکثر ظرفیت 10 ترابایت به تعداد 2 یا 4 به کار می رود.

برخی از DVR های هایک ویژن به صورت ترکیبی هستند و قابلیت اتصال دوربین های IP را نیز فراهم می کنند. به عنوان مثال دی وی ار 32 کانال هایک ویژن مدل 32-ch 5 MP 2U H.265 DVR که می توانید 32 دوربین آنالوگ HD را به آن متصل کنید امکان اتصال 64 دوربین IP را نیز به شما می دهد.

هایلوکHilook

هایلوک برند فرزند و یا زیر مجموعه هایک ویژن است. شرکت Hikvision برای گروهی از مشتریان خود محصولاتی را طراحی و تولید کرد. این محصولات مناسب پروژه های کوچک و متوسط هستند و برخی از آنها کمی از جهت ابعاد کوچکترند. در این برند نیز می توانید بهترین دی وی ار بازار را انتخاب کنید. لازم به یادآوری است که بهترین دی وی آر دوربین مداربسته متناسب با پروژه و انتظارات کارفرما تعیین می شود. در این مطلب بهترین برندهای تولید کننده دی وی آر را معرفی کرده ایم تا از میان آنها انتخاب کنید.

بهترین DVR 4 کانال هایلوک

در برند هایلوک دی وی ار 4 کانال را می توانید از قیمت 760 هزارتومان تا 3 میلیون تومان از بازار خریداری نمایید. این دی وی ار ها اغلب امکان اتصال یک دوربین IP را فراهم می کنند. برای ذخیره سازی اطلاعات نیز از یک هارد حداکثر تا ظرفیت 6 ترابایت پشتیبانی می کنند.

بهترین DVR 8 کانال هایلوک

شما می توانید دی وی ار های 8 کانال هایلوک را در رنج قیمتی 1900 هزار تا 4800 هزار تومان خریداری نمایید. از یک هارد و حداکثر تا ظرفیت 10 ترابایت توسط دی وی ار های هایلوک پشتیبانی می شود.

بهترین DVR 16 کانال هایلوک

قیمت دی وی ار های 16 کانال هایلوک در بازه 1800 هزار تا 9500 هزار تومان است. براساس ویژگی ها و قابلیت ها قیمت دی وی ار هایلوک متفاوت است. برای ذخیره سازی تصاویر این نوع از دی وی ارهای هایلوک حداکثر از دو هارد تا ظرفیت 10 ترابایت پشتیبانی می کنند.

داهواDahua

داهوا رقیب هایک ویژن در تولیدات دوربین مداربسته است. با وجود تلاش هایی که داهوا داشته است اما همچنان از هایک ویژن جامانده است. این برند نیز چینی ولی با کیفیت بالا و طرفداران بسیار در دنیا است. با وجود اینکه چینی بودن برخی کالاها نقطه ضعفی برای آنها محسوب می شود در مورد دوربین مداربسته کمی متفاوت است. هستند دوربین های مداربسته ای که چینی بوده و بی کیفیت اما برندهای شناخته شده این کشور در جهان، محصولات مرغوب و تاپ را به بازار عرضه می کنند. در این برند نیز شما با توجه به کاربری و حجم پروژه می توانید دستگاه دی وی ار مورد نظر خود را بیابید. قیمت های ذکر شده در این مطلب با توجه به نرخ کنونی بازار محاسبه شده است. برای دریافت قیمت های جدید می توانید از با شرکت دوربین مداربسته تماس بگیرید.

بهترین دی وی ار 4 کانال داهوا

در برند داهوا تولید دستگاه های ضبط کننده برای سیستم های آنالوگ به صورت DVR و XVR است. XVR داهوا نیز مانند DVR های ترکیبی هایک ویژن قابلیت اتصال دوربین های IP را ممکن ساخته است. این دستگاه ها را می توانید با رنج قیمتی 1700 هزارتومان تا 4 میلیون تومان خریداری نمایید.

بهترین دی وی ار 8 کانال داهوا

دستگاه های DVR داهوا در نوع 8 کانال از قیمت 2 میلیون تومان تا 6500 هزار تومان در بازار یافت می شود. این دستگاه ها برای ذخیره اطلاعات از یک هارد تا حداکثر ظرفیت 10 ترابایت پشتیبانی می کند.

بهترین دی وی ار و XVR 16 کانال داهوا

دی وی ار های داهوا در نوع 16 کانال با رنج قیمتی 2200 هزارتومان تا 13 میلیون تومان در بازار قابل خریداری است. هارد مورد استفاده در این سری از دستگاه های ضبط تا حداکثر 10 ترابایت ظرفیت دارند.

بوش Bosch

بوش یکی از برندهای دوربین مداربسته و شناخته شده است. این برند آلمانی است و محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردار است. با وجود رقابت سنگین در حوزه تولید دوربین های مداربسته این برند در زمره برترین های برند دوربین مداربسته است. دی وی ار های بوش را در انواع 4، 8 و 16 کانال در بازار می توانید بیابید.

بوش دستگاه های دی وی آر را در سری های جدید با نام DIVAR تولید می کند. DIVAR بوش برای مدیریت تصویربرداری دوربین آنالوگ استفاده می شود. از ضبط ویدئویی با وضوح بالا 960H، فشرده‌سازی ویدیوی H.264 و فشرده‌سازی صوتی G.711 برای کاهش پهنای باند و نیازهای ذخیره‌سازی و در عین حال کیفیت خوب تصویر و صدا استفاده می‌کند. البته محصولات این برند از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. بنابراین  در صورت محدودیت در بودجه پیشنهاد ما برندهای معتبر با قیمت مناسب تر مانند هایک ویژن، داهوا و هایوک است.

اکسیسAxis

اکسیس برندی معروف و مطرح اما گران قیمت. Axis نیز مانند برخی از برندهای دوربین مداربسته تمرکز محصولاتش روی تکنولوژی شبکه است. با این حال کمپانی سوئدی اکسیس دی وی اری را تولید کرده است که یک بسته همه جانبه برای سیستم های نظارت تصویری محسوب می شود. دستگاه DVR AXIS 2460 که قابلیت اتصال 2 یا 4 دوربین آنالوگ را دارد. از مزیت های این دستگاه فراهم کردن تمام تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سریع و آسان یک سیستم نظارت تصویری است. همچنین امکان دسترسی از راه دور به تصاویر زنده و ضبط شده، بهبود ذخیره سازی دیجیتال ویدئو از دیگر ویژگی های این دستگاه است.