اهمیت انتخاب مجری یا نصاب مناسب برای نصب دوربین مداربسته یا سیستم حفاظتی به اندازه ای است که می توان گفت از انتخاب محصول مدار بسته بیشتر است. اما این که چطور می توان یک مجری مناسب انتخاب کرد کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد. در مطلب زیر به نکاتی در ارتباط با انتخاب مجری اشاره می کنیم تا این امر را برای شما ساده تر کند.

اعتماد به مجری نصب سیستم مداربسته

برای  اعتماد به شرکت نصب دوربین مداربسته یا نصاب دوربین  بهتر است سطح شناخت خود را از آن شرکت یا گروه نصب بیشتر کنید. یکی از راه های کسب آگاهی می تواند اطلاع از تجربیات دیگران باشد. شرکت هایی که گروه بیشتری از مشتریان رضایتمند و پروژه های موفق را در کارنامه خود ثبت کرده است خود یک نشانی برای قابل اعتماد بودن آن شرکت و یا مجموعه مجری پروژه است. سعی کنید شرکت یا نصابی را انتخاب کنید که از سوی دیگر مشتریان مورد تائید قرار گرفته و یا معرفی شده است.

در هنگام انتخاب حتماً به رزومه کاری مجری خود توجه کنید. اینکه این شرکت توانسته است تا چه حد پروژه‌های موفقی داشته باشد بسیار مهم است. می‌توانید حتی کمی در رابطه با کار این شرکت در پروژه‌های قبلی آن نیز تحقیق کنید و سپس آن را انتخاب کنید. این موارد شما را در انتخاب مجری دوربین مداربسته بسیار یاری خواهد رساند.

خرید تجهیزات از مجری پروژه یا خرید از فروشنده دیگر

 یکی از سوالات مهم مشتریان این است که آیا خرید تجهیزات از همان مجری پروژه کار درستی است؟ یا خیر و باید مجری و فروشنده متفاوتی انتخاب کرد. معمولاً مجری سیستم مداربسته، فروشنده این تجهیزات نیز هست. اما آیا خرید این تجهیزات از مجری به نفع شماست؟ نصب دوربین مداربسته یا به طور کلی اجرای یک سیستم صنعتی هزینه های جانبی زیادی دارد. این هزینه ها شامل هزینه نیروی انسانی، هزینه حمل و نقل تجهیزات و افراد، هزینه ابزارالات نصب، هزینه های آینده شامل هزینه خدمات گارانتی و… است. در ضمن باید حاشیه سود قابل قبولی برای کار نصب با توجه به دردسرهای زیاد آن در نظر گرفت.

با توجه به بالا بودن این هزینه ها معمولاً کارفرما حاضر نخواهد بود تمام این هزینه را به صورت هزینه نصب پرداخت کند. بنابراین مجری مجبور خواهد بود بخشی از هزینه های خود را در فروش تجهیزات به کارفرما جبران کند. زمانی که شما یک فروشنده مجزا را برای خرید تجهیزات انتخاب می کنید در اغلب موارد  می توانید تجهیزات مداربسته را با قیمت مناسب تری تهیه کنید اما در اجرای آن ممکن است با مشکل روبه رو شوید. در این حالت بسیاری از مجریان حرفه ای تر سیستم مداربسته زیر بار نصب این تجهیزات نخواهند رفت یا هزینه ای به مراتب بالاتر را برای نصب تجهیزات مطرح خواهند کرد. جواب سوال این بخش تقریباً روشن است. بهتر است از یک مجری و فروشنده برای تجیهزات مداربسته استفاده کنید. البته خرید دوربین مداربسته از مجری نباید به قیمت متضرر شدن شما تمام شود. در ادامه در رابطه با روش‌های انتخاب مجری مناسب تر نکات قابل توجهی را مطرح خواهیم کرد.

چطور به قیمت داده شده توسط مجری اطمینان کنم؟

افزایش شفافیت در کار بهترین نتیجه را در انتخاب مجری دوربین مداربسته در بر خواهد داشت. روشهای مختلفی برای افزایش هر چه بیشتر شفافیت مجری در مورد تجهیزات ارائه شده وجود دارد که شما می توانید از آنها کمک بگیرید. برای افزایش شفافیت مجری و جلوگیری از سوء استفاده، انجام روش‌های زیر بسیار موثر است:

انتخاب محصولات از روی لیست قیمت: از مجری پروژه خود لیست قیمت محصولات را درخواست کنید. وجود لیست قیمت به شما دو کمک بزرگ خواهد کرد. اول این که مطمئن خواهید شد شما محصولات را دقیقاً با قیمتی خواهید خرید که به دیگر مشتریان نیز فروخته می شود. دومین فایده ای که این کار دارد امکان مقایسه محصولات با هم است. این احتمال وجود دارد که محصولی ارزان قیمت تر و مناسب کاربری شما در لیست وجود داشته باشد و بتوانید آن را انتخاب کنید.

درخواست مدل و مشخصات کامل محصولات: آگاهی از مدل و مشخصات کامل تجهیزات، به شما امکان تحقیق بیشتر در مورد آنها را می دهد. با جستجوی مدل دوربین مداربسته در اینترنت می توانید نسبت به وجود آن در وبسایت تولید کننده اطمینان حاصل نمائید.

 در انتخاب برند: در صورتی که کشور تولید کننده دوربین برای شما حائز اهمیت است حتما در مورد برندی که انتخاب می کنید تحقیق کنید. برای اطلاع بیشتر در زمینه برند دوربین مداربسته مقاله 10 برند برتر دوربین مداربسته را مطالعه کنید.

برای نصب کدام مناسب ترند شرکت ها یا نصاب ها؟

در انتخاب مجری دوربین مداربسته یا انتخاب نصاب دوربین مداربسته هر کدام از این دو گروه مزایا و معایب خاص خود را دارند. بهتر است یک مقایسه تخصصی در این رابطه داشته باشیم:

  • هزینه نصب: هزینه نصب در صورت انتخاب نصاب ها به مراتب کمتر خواهد بود. شرکت ها هزینه های ثابت بیشتری خواهند داشت پس انتخاب آن نیز برای شما پر هزینه تر خواهد بود.
  • تعهد کاری و کیفیت اجرا:می توان گفت تعهد کاری یک بحث شخصیتی است اما معمولا شرکتها به علت محدودیت های قانونی و امکان از بین رفتن شهرتشان تعهد بیشتری در امر اجرا خواهند داشت.
  • ریسک کلاه برداری: در صورتی که شرکت انتخاب شده یک شرکت ثبت شده باشد شما تقریباً ریسک کلاه برداری نخواهید داشت. در حالی که یک فرد می تواند به سادگی تعهدات خود را زیر پا بگذارد و امکان پیگرد قانونی برای شما بسیار مشکل خواهد بود.
  • خدمات گارانتی: پس از اتمام عملیات نصب و تسویه حساب، نصاب هیچ تعهدی در قبال سیستم شما نخواهد داشت. اما در صورت انعقاد قرارداد نصب با یک شرکت شما می توانید از دریافت خدمات گارانتی اطمینان داشته باشید.

چطور به شما اعتماد کنم؟

اما این سوال مهم “چطور به شما اعتماد کنم؟” که ممکن است در ذهن بسیاری از مشتریان، قبل از انتخاب مجری مناسب ایجاد شود. برای اعتماد سازی بیشتر آگاهی از عملکرد مجریان و فروشندگان سیستم های مداربسته امری ضروری است. در این بخش پیرامون نحوه عملکرد این شرکت توضیحاتی می دهیم که بیشتر با ما آشنا شوید.

به صورت کلی فعالیت شرکت در بخش فروش و اجرا براساس شرایط و ضوابطی است:

  • انتخاب محصولات: ما تمامی محصولات مداربسته خود را از بین برندهای معتبر انتخاب می کنیم. به جز در شرایط خاص و با درخواست مستقیم مشتری هرگز اقدام به فروش و یا نصب محصولات متفرقه نخواهیم کرد.
  • شفاف سازی مالی: بیشتر محصولات مورد استفاده ما دارای لیست قیمت رسمی هستند و این محصولات دقیقا با قیمت این لیست به تمامی مشتریان عرضه می شود.
  • مشاوره بی طرفانه: سعی ما بر آن بوده است تا در ارائه مشاوره های خود همواره منافع مشتری را در نظر بگیریم. با وجود این که در نگاه اول ممکن است این کار با منافع مالی شرکت در تناقض باشد، اما در طولانی مدت اعتماد مشتریان به ما، سرمایه ای به مراتب ارزشمند تر و پربارتر خواهد بود.
  • کیفیت اجرایی: اعضای تیم فنی این شرکت با دقت و حساسیت خاصی انتخاب می شوند تا علاوه بر دانش فنی بالا، فرهنگ کاری را نیز در طول اجرا و ارتباط با مشتری به طور کامل حفظ نمایند.
  • به روز بودن اطلاعات: سعی ما بر این است تا اطلاعات و تجهیزات مورد استفاده به روز و مطابق نیاز بازار باشد. این کار امکان ارائه راه حل ها و راه کارهای مناسب تر و مشاوره موثرتری را برای ما فراهم خواهد کرد.
  • آموزش اینترنتی رایگان: برخی آگاهی و اطلاعات بیشتر مشتری را یک تهدید برای خود تلقی می کنند برخلاف این ذهنیت، ما این موضوع را یک نکته مثبت می دانیم. از دیدگاه و نظر مجموعه ما هرچه مشتری اطلاعات بیشتری داشته باشد، در انتخاب محصول، فروشنده و مجری مناسب آسوده خاطر بوده و آگاهانه تر اقدام خواهد کرد. این موضوع شانس مجموعه ما را برای همکاری با مشتریان بیشتر خواهد کرد.

مطالب مفید:

چقدر مفید بود؟ 🙂