در هنگام تصمیم برای راه اندازی یک سیستم مداربسته آنالوگ HD، قبل از هر چیزی باید اطلاعات لازم در مورد تجهیزات مورد نیاز آن را به دست آورد. یکی از این تجهیزات دستگاه DVR است. در هنگام انتخاب دستگاه DVR نکاتی وجود دارند که می بایست در نظر گرفته شوند، زیرا به صورت مستقیم بر روی هزینه تمام شده سیستم تاثیرگذار خواهد بود. توصیه می شود در هنگام انتخاب دستگاه DVR به نکات اشاره شده در ادامه مطلب توجه نمائید.

تعداد کانال تصویر و تعداد کانال صدا

دستگاه های DVR یا به صورت کلی دستگاه های ضبط دارای یک سری کانال صدا و تصویر هستند که به واسطه آنها سیگنال های صدا و تصویر را دریافت می کنند. دستگاه های DVR با تعداد کانال تصویر معینی تولید می شوند که معمولا شامل دستگاه های 4، 8، 16 و 32 کاناله هستند. در هنگام  انتخاب دستگاه DVR بر اساس تعداد کانال به این موضوع نیز توجه داشته باشید که ممکن است تعداد دوربین ها در آینده افزایش یابد از اینرو بهتر است دقت لازم در خرید را داشته باشید تا بعدا متقبل هزینه برای خرید دستگاه DVR جدید نشوید.

رزولوشن ضبط

نکته بعدی در انتخاب DVR رزولوشن ضبط آن است. دستگاه های DVR دارای رزولوشن ضبط متفاوتی هستند. این دستگاه ها در گذشته امکان ضبط تصا.ویر با کیفیت را نداشتند اما اکنون می توانند تا رزولوشن های 8 مگاپیکسل را نیز پشتیبانی کنند. هرچه کیفیت ضبط و تعداد فریم دستگاه بالاتر باشد قیمت ان نیز بیشتر خواهد بود. برای انتخاب دستگاه DVR خود رزولوشن دوربین ها باید باید رزولوشن ضبط دستگاه همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت چنانچه دوربین شما تا 8 مگاپیکسل کیفیت تصویر داشته باشد اما دستگاه ضبط تنها تا 4 مگاپیکسل را پشتیبانی کند کیفیت نهایی تصاویر ضبط شده نهایتا 4 مگاپیکسل خواهد بود.

ظرفیت هارد دیسک

دستگاه ضبط DVR یا به صورت کلی دستگاه های ضبط دارای حافظه داخلی نیستند و باید به صورت جداگانه فضای ذخیره سازی بر روی آنها نصب نمود. این فضای ذخیره سازی همان هاردهای اکسترنال هستند که می توانید آنها را به صورت جداگانه تهیه نموده و بر روی دستگاه DVR خود نصب کنید. هاردهای اکسترنال نیز در برندهای مختلفی در دسترس هستند. برای مثال مارک Western Digital دارای هارددیسک هایی مختص سیستم های مداربسته است که با نام Surveillance Series خوانده شده و دارای رنگ بندی بنفش هستند. هر کدام از دستگاه های DVR تا تعداد مشخصی از هارد را پشتیبانی می کنند.

نرم‌افزار انتقال تصویر

یکی از مباحث مهم در دوربین مداربسته انتقال تصویر است. بواسطه قابلیت انتقال تصویر می توانید در هر کجا که هستید به تصاویر مداربسته خود در گوشی همراه، تبلت و لپ تاپ شخصی خود به تصاویر دسترسی داشته باشید. برای استفاده از این قابلیت باید از نرم افزار مخصوص انتقال تصویر استفاده نمائید. این نرم افزار در برندهای مختلف متفاوت است. برای مثال در برند هایک ویژن از نرم افزار انتقال تصویر iVMS-4200 استفاده می شود.

خرید دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و یا کسب اطلاعات در مورد نصب دوربین مداربسته می‌تواند چالش برانگیز باشد. لذا برای برطرف نمودن این مشکل مشتریان گرامی می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید، استعلام قیمت و یا نصب دوربین مداربسته با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرند:

021-88500020