راهنمای خرید دوربین مدار بسته

مشاوره رایگان قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته

021-88500020

نکات طلایی برای خرید دوربین مداربسته

راهنمای خرید دوربین مداربسته برای دو گروه از مشتریان که به صورت تخصصی و یا غیر تخصصی در جستجوی مطالب و نکات مفید هستند، توصیه می شود. در این مطلب سرفصل ها برای آنکه مشتریان راحت تر به مطلب مورد نظرشان برسند در دو بخش تقسیم شده اند. با کلیک روی هر کدام می توانید به سوال خود در همان رابطه پاسخ دهید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

برای مشتریان کم حوصله

 • هزینه نصب دوربین مداربسته چقدر است؟
 • به چند دوربین مداربسته نیاز دارم؟
 • 10 برند معتبر دوربین مداربسته
 • چه برندی از دوربین مداربسته را انتخاب کنم؟
 • سیستم مداربسته چه تجهیزاتی دارد؟
 • مقایسه سیستم مداربسته آنالوگ و تحت شبکه
مشاهده مطالب

برای مشتریان پر حوصله

 • راهنمای خرید تخصصی دوربین آنالوگ
 • راهنمای خرید تخصصی دوربین تحت شبکه
 • راهنمای خرید تخصصی دستگاه DVR
 • راهنمای خرید تخصصی دستگاه NVR
 • تکنولوژی های آنالوگ HD و مقایسه آنها
 • مقایسه تخصصی سیستم مداربسته آنالوگ و تحت شبکه
مشاهده مطالب
 • به چند دوربین مداربسته نیاز دارم؟
 • 10 برند معتبر دوربین مداربسته
 • سیستم مداربسته چه تجهیزاتی دارد؟
 • هزینه نصب دوربین مداربسته چقدر است؟
 • چه برندی از دوربین مداربسته را انتخاب کنم؟
 • مقایسه سیستم مداربسته آنالوگ و تحت شبکه
مشاهده مطالب
 • راهنمای خریدتخصصی دوربین آنالوگ
 • راهنمای خرید تخصصی دستگاه DVR
 • راهنمای خرید تخصصی دستگاه NVR
 • تکنولوژی های آنالوگ HD و مقایسه آنها
 • راهنمای خرید تخصصی دوربین تحت شبکه
 • مقایسه تخصصی سیستم مداربسته آنالوگ و تحت شبکه
مشاهده مطالب

اقدامات قبل از خرید دوربین مدار بسته

در ابتدا قبل از انتخاب دوربین مدار بسته پیشنهاد می کنیم انتظارات و اهداف نظارتی خود را لیست کنید. به این ترتیب می دانید هدف از خرید دوربین مداربسته چیست و قرار است دوربین مداربسته کدام نیاز امنیتی و نظارتی شما را پاسخ دهد. به عنوان مثال دوربین مداربسته را می خواهم تا در زمان مسافرات امنیت خانه را بالاتر ببرد. فرد دیگری دوربین مداربسته را تنها برای ثبت ارقام ترازو در مغازه طلا فروشی می خواهد. دوربین مداربسته ای نیاز دارم که در صورت حضور فرد مشکوک او را تا مسافتی از طریق لیزر ردیابی کند. دوربین برای پارکینگ و ثبت پلاک خودروها می خواهم….

اینها تنها چند مورد از نیازها و انتظارات گوناگون مشتریان از دوربین مداربسته است. مشتریان به دلایل مختلف دوربین مداربسته انتخاب و خرید می کنند. برهیمن اساس تولید کنندگان دوربین مداربسته انواع دوربین مداربسته برای منزل، اداره، کارخانه و فروشگاه ها تولید می کنند.

در خرید دوربین مدار بسته این مشخصات را برای سیستم مداربسته خود مورد بررسی قرار دهید:

 1. برند دوربین مداربسته
 2. نوع فناوری سیستم مدار بسته
 3. نوع دوربین مداربسته (از نظر شکل ظاهری)
 4. تعداد دوربین مدار بسته
 5. دستگاه ضبط
 6. ظرفیت ذخیره سازی
 7. محل های نصب دوربین مداربسته
 8. قابلیت ها و ویژگی های دوربین و سیستم مداربسته
 9. قیمت دوربین مدار بسته

با توجه به نیازها و انتظارات شما از سیستم نظارتی موارد فوق کمک می کند تا به بهترین انتخاب برسید. دقت کنید بهترین انتخاب و خردی دوربین مدار بسته به مفهوم مناسب ترین دوربین مداربسته و تجهیزات همراه برای کاربری شماست. بنابراین ویژگی های سیستم نظارتی و دوربین از هر کاربری به کاربری دیگر متفاوت خواهد بود. همچنین می توانید با کارشناسان 02188500020 تماس بگیرید تا متناسب با بودجه و نیاز شما مناسب ترین گزینه ها را معرفی کنند.

سوالات متداول قبل از خرید دوربین مدار بسته

بیشتر مشتریان با تولید کنندگان بزرگ دوربین مداربسته آشنا نیستند. اعتماد به یک برند خاص و انتخاب مناسب دوربین مداربسته برای افراد عادی کار ساده‌ای نیست. در این مطلب قصد داریم شما را در انتخاب برند مورد نظر راهنمایی کنیم. سعی کنید از برندهای شناخته شده انتخاب کنید و کمتر به کشور تولید کننده معطوف شوید. به طور معمول استفاده از برندهای شناخته شده بین المللی توصیه می شود. از طرفی هزینه های تجهیزات در برندهای بین المللی ممکن است برای همه افراد توجیه اقتصادی نداشته باشد. بنابراین اگر تمایل به صرف هزینه کمتر هستید محصولاتی از برندهای درجه دو با کیفیت نسبتا خوب را به شما پیشنهاد می کنیم.

ادامه مطلب >>

دلایل مختلفی باعث شده است تا افراد سودجو با عرضه کالاهای غیر اصل و نامرغوب مشتریان را سردرگم و گاهی متضرر کنند. هدف از این مطلب بیان روش های ساده جهت آشنایی شما با محصولات متفرقه است. اصطلاح برند متفرقه درمورد برندهایی به کار می رود که فاقد شهرت یا اعتبار جهانی هستند ومعمولا توسط وارد کننده و در ایران ایجاد شده اند. خرید هیچ محصول متفرقه ای به خودی خود اشکالی ندارد. حتی ممکن است کیفیت نسبتا خوبی نیز داشته باشند. البته در این زمینه توجه به چند نکته ضروری است: موضوع اول پرداخت هزینه اضافه و گاهی برابر با محصول اصلی که کار اشتباهی است. به طور کلی محصولات متفرقه فاقد پشتیبانی فنی هستند. در ادامه می توانید سایر نکات را بخوانید.

ادامه مطلب >>

دوربین های آنالوگ قدیمی یا تیوی لاینی با استانداردهای تلویزیونی قدیمی مثل PAL و NTSD کار می کردند. پس از مدتی و با معرفی روزولوشن های HD و بالاتر استفاده از استانداردهای آنالوگ قدیمی محدود شد. اصلی ترین نقطه قوت این سیستم ها امکان انتقال تصویر با کیفیت های به مراتب بالاتر نسبت به سیستم های آنالوگ است. در ابتدا دسترسی به کیفیت تصویر 2 مگا پیکسل در این سیستم ها صورت گرفت اما شرکت های تولید کننده هر روز به کیفیت تصاویر افزودند. اما بزرگترین نقطه ضعف سیستم های آنالوگ نسل جدید در حال حاضر تطابق پایین آنها با هم است (این موضوع نیز توسط برخی شرکت ها در حال رفع رفع شدن هستند.)

ادامه مطلب >>

دوربین های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه دارای تفاوت های اساسی هستند. به این معنا که تمامی تجهیزات مورد استفاده در این دو سیستم مداربسته با هم متفاوت است. دوربین های مداربسته آنالوگ عموما دارای کیفیت تصویر ضعیفی هستند و برای کاربری های بسیار اولیه مناسب هستند. دوربین های مداربسته شبکه از کیفیت و قابلیت های به مراتب بالاتری نسبت به سیستم آنالوگ برخوردارند. انتخاب بین سیستم انالوگ و شبکه عملا بحث محدودیت های مالی است. در صورتی که امکان پرداخت هزینه های سیستم شبکه را داشتید حتما از این سیستم استفاده کنید اما اگر این هزینه ها برای شما زیاد بود و نیاز به یک سیستم ساده و اولیه داشتید دوربین های آنالوگ را انتخاب کنید.

ادامه مطلب >>

برای محاسبه هزینه نصب دوربین مداربسته باید ابتدا اطلاعاتی را جمع آوری کرد. این اطلاعات شامل تعداد حدودی دوربین های مورد نیاز، نوع سیستم مداربسته انتخابی، برند مورد نظر و حدودی از کیفیت آن است. تعداد دقیق دوربین ها پس از نظر کارشناسی و بازدید از محل نصب مشخص خواهد شد اما در مرحله اول شما می توانید برآورد حدودی از تعداد دوربین های مورد نیاز خود به دست آوردید. در این محاسبه نوع  مکان مورد نظر از جهت مسکونی، اداری یا تجاری بودن ، فضای تحت پوشش مورد درخواست و… نیز موثر هستند. نوع دوربین ها با توجه به کاربری، متفاوت خواهد بود. طبیعی است با تغییر نوع دوربین مداربسته هزینه نصب نیز تغییر کند چرا که نوع تجهیزات مورد نیاز آن نیز متفاوت است.

ادامه مطلب >>

آیا ارزان بودن سیستم مداربسته بر کیفیت آن تاثیر گذار است؟ پاسخ این سوال مطلقا مثبت نیست در مواقعی می تواند منفی باشد. به عبارت دیگر در نظر گرفتن نوع کاربری در انتخاب نوع سیستم مداربسته می تواند شما را از هزینه های اضافی رها کند. لزوما یک سیستم گران قیمت، یک سیستم عالی برای هر کاربری نیست. گذشته از این موضوع تعدیل کردن تعداد دوربین های مورد نیاز، استفاده از برندهای قیمت مناسب تاثیر زیادی بر قیمت سیستم مداربسته دارد. سیستم مداربسته آنالوگ و دوربین های مداربسته آنالوگ به مراتب از سیستم های تحت شبکه کم هزینه تر هستند پس در انتخاب سیستم ارزان قیمت می توانید از دوربین های آنالوگ استفاده کنید.

ادامه مطلب >>

در انتخاب دوربین و سیستم مداربسته درجه 1 چند موضوع مهم مطرح است: میزان اهمیت قیمت سیستم مداربسته، نوع سیستم مداربسته، برند سیستم موردنظر و مجری سیستم مداربسته موضوعاتی هستند که در درجه اول باید به آن بپردازید. تمامی ما علاقه ای به هدر دادن پول خود نداریم در نتیجه میزان قیمتی که برای سیستم مداربسته صرف می شود اهمیت دارد. در زمان انتخاب برند سیستم مداربسته حتما به دلایل بالا بودن قیمت آن توجه کنید. در مقایسه با سیستم های مداربسته آنالوگ، سیستم های تحت شبکه سیستم های حرفه ای و گران قیمت تری هستند. انتخاب برند دوربین مداربسته به علت وجود برندهای مختلف در بازار مرحله سخت و گمراه کننده ای است. اگر به دنبال سیستم با کیفیتی هستید، از برندهای شناخته شده بین المللی انتخاب کنید.

ادامه مطلب >>

مجری و نصاب نقش مهمی را در موفقیت یک پروژه نصب سیستم مداربسته ایفا می کند. شاید این اهمیت بیش از انتخاب محصولات مداربسته نیز باشد، چگونه می توان یک مجری و نصاب مناسب را انتخاب کرد. در نصب سیستم های مداربسته دو گروه فعالیت دارند شرکت ها و افراد نصاب به صورت متفرقه، سوال این است که انتخاب از کدام گروه بهتر است. انتخاب از هر گروه مزیت ها و معایبی دارد. ذکر چند نکته به شما کمک می کند تا بتوانید از هر گروهی که می خواهید آگاهانه تر انتخاب کنید. با توجه به این که اجرای یک سیستم مداربسته هزینه های جانبی زیادی دارد از جمله هزینه نیروی انسانی، هزینه حمل و نقل تجهیزات، هزینه ابزارالات، گاهی مجری بخشی از هزینه های خود را با فروش تجهیزات به کارفرما جبران می کند. حال برای اطمینان از قیمت داده شده از سمت مجری حتما انتخاب محصولات را از روی لیست قیمت انجام دهید. مدل و مشخصات کامل محصولات را از مجری درخواست کنید. تحقیق در مورد برند پیشنهادی  برای آگاهی از سطح کیفیت محصولات آن و… شدیدا توصیه می شود.

ادامه مطلب >>

دوربین مداربسته بی سیم تصور یک سیستم مداربسته بدون سیم و کابل کشی را برای ما تداعی می کند. برای برخی از اماکن استفاده از چنین دوربین هایی بسیار مناسب است. اما از آنجایی که این دسته از دوربین های مداربسته از ثبات کمتری برخوردار هستند کاربری محدودتری نسبت به سایر دوربین های مداربسته دارند. این دوربین ها نیز در دو دسته دوربین های بی سیم آنالوگ و دیجیتال (IP) تقسیم بندی می شوند. در نوع آنالوگ تبدیل سیگنال های تصویری به سیگنال های رادیویی امکان انتقال فراهم می شود. نوع تحت شبکه (IP) دوربین های بی سیم برای انتقال تصویر از تکنولوژی Wifi بهره می گیرند که در نتیجه حجم اطلاعات بیشتری ارسال و با سرعت بالاتر انتقال صورت می گیرد.

ادامه مطلب >>

به طور کلی آیا نصب دوربین مداربسته قانونی است؟ با توجه به اهمیت و نقش مثبت دوربین مداربسته در نظارت، تأمین امنیت و به ویژه پیشگیری از جرائم و تخلفات، این اقدام در حالت کلی قانونی است. نصب دوربین مداربسته در مکان ها و محیط های مختلف شرایط و ضوابط خاصی را باید در نظر گرفت. به طور مثال نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی ممنوع نیست اما اگر در اطراف آن اماکنی خاصی مانند پادگان، سفارت خانه و… وجود داشته باشد ممنوعیت قانونی دارد. نصب دوربین در اماکن خصوصی، مشاعات و… نیز پیرو رعایت یکسری اصول و قوانین امکان پذیر است. برای نصب دوربین مداربسته در برخی اماکن نیاز به مجوز وجود دارد که برای دریافت آن باید به مراجع قانونی مربوطه مراجعه کرد در غیر اینصورت نصب دوربین غیر قانونی خواهد بود.

ادامه مطلب >>

راهنمای خرید دوربین مدار بسته آنالوگ HD

هنگام خرید دوربین مداربسته HD آنالوگ، فاکتورهای زیر را به عنوان راهنمای خرید دوربین در نظر بگیرید:

 1. نوع دوربین: نوع دوربین HD آنالوگ مورد نیاز خود را بر اساس نیازهای نظارتی خود تعیین کنید. گزینه‌ها شامل دوربین‌های گنبدی، دوربین‌های گلوله‌ای، دوربین‌های PTZ (پان شیب-زوم) و موارد دیگر هستند. هر نوع دارای مزایای خاص خود است و برای سناریوهای مختلف نظارت مناسب است.
 2. رزولوشن: دوربین های آنالوگ HD معمولا رزولوشن هایی مانند 720p (HD)، 1080p (Full HD) یا حتی بالاتر را ارائه می دهند. رزولوشن های بالاتر تصاویر واضح تر و دقیق تری را ارائه می دهند، بنابراین دوربینی را انتخاب کنید که نیازهای کیفیت تصویر شما را برآورده کند.
 3. حسگر تصویر: به دنبال دوربین هایی با سنسورهای تصویر با کیفیت بالا مانند سنسورهای CMOS یا CCD باشید که می توانند تصاویر واضح و شفاف با بازتولید رنگ خوب ثبت کنند.
 4. عملکرد در نور کم: اگر در شرایط نور کم نیاز به نظارت دارید، دوربین هایی با عملکرد خوب در نور کم را در نظر بگیرید. برای دید بهتر در تاریکی به دنبال دوربین هایی با ویژگی هایی مانند نورپردازی مادون قرمز (IR) یا سنسورهای پیشرفته در نور کم باشید.
 5. نوع لنز و میدان دید: نوع لنز و میدان دید مورد نظر را بر اساس نیازهای نظارتی خود تعیین کنید. لنزهای Varifocal فاصله کانونی قابل تنظیمی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد میدان دید را تغییر دهید، در حالی که لنزهای ثابت یک میدان دید خاص را ارائه می دهند.
 6. محدوده دینامیکی گسترده (WDR): اگر صحنه هایی با شرایط نوری کنتراست بالا دارید، دوربین هایی با قابلیت WDR را در نظر بگیرید. WDR به تعادل نوردهی در مناطق روشن و تاریک کمک می کند و امکان دید بهتر در شرایط نوری چالش برانگیز را فراهم می کند.
 7. ضد آب و دوام: اگر قصد دارید دوربین‌ها را در فضای باز یا در محیط‌های خشن نصب کنید، مطمئن شوید که در برابر آب و هوا مقاوم هستند و برای مقاومت در برابر عوامل محیطی مانند باران، گرد و غبار و دمای شدید ساخته شده‌اند.
 8. دید در شب: به دنبال دوربین هایی با نورپردازی مادون قرمز (IR) داخلی باشید که فیلم های نظارتی واضح را در نور کم یا تاریکی کامل امکان پذیر می کند. محدوده و اثربخشی قابلیت های دید در شب دوربین را بررسی کنید.
 9. اتصال و نصب: دوربین های آنالوگ HD معمولا از کانکتورهای BNC برای انتقال ویدئو استفاده می کنند. از سازگاری با زیرساخت های موجود خود اطمینان حاصل کنید و سهولت نصب را در نظر بگیرید، چه روی دیوار، چه سقفی یا سایر گزینه های نصب.
 10. قیمت و نام تجاری: برای دوربین آنالوگ HD خود بودجه تعیین کنید و مارک های معتبری را در نظر بگیرید که عملکرد قابل اعتماد، پشتیبانی مشتری خوب و گزینه های گارانتی را ارائه می دهند. ویژگی ها، کیفیت تصویر و نظرات مشتریان را مقایسه کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

همچنین توصیه می شود قبل از خرید نهایی با متخصصان امنیتی یا فروشندگان مشورت کنید، سازگاری با سیستم دوربین مداربسته موجود خود را بررسی کنید و الزامات خاصی را برای محیط نظارت خود در نظر بگیرید.

راهنمای خرید دوربین تحت شبکه

هنگام خرید دوربین تحت شبکه (دوربین IP)، فاکتورهای زیر را به عنوان راهنمای خرید دوربین مدار بسته در نظر بگیرید:

 1. نوع دوربین: نوع دوربین شبکه مورد نیاز خود را بر اساس نیاز خود تعیین کنید. انواع مختلفی از جمله دوربین های دام، دوربین های بولت، دوربین های PTZ (اسپیددام یا گردان) و غیره موجود است. هر نوع دارای مزایای خاص خود بوده و برای سناریوهای مختلف نظارت مناسب است.
 2. وضوح و رزولوشن: وضوح دوربین را در نظر بگیرید. دوربین های با وضوح بالاتر تصاویر واضح تر و دقیق تری ارائه می دهند. رزولوشن های رایج عبارتند از Full HD (1080p)، 4K و حتی بالاتر.
 3. کیفیت تصویر: به دنبال دوربین هایی با کیفیت تصویر خوب، از جمله ویژگی هایی مانند بهبود تصویر، محدوده دینامیکی گسترده (WDR) برای مدیریت صحنه های کنتراست بالا و قابلیت های کم نور برای عملکرد بهتر در محیط های تاریک باشید.
 4. نوع لنز و میدان دید: نوع لنز و میدان دید مورد نظر را بر اساس نیازهای نظارتی خود تعیین کنید. لنزهای Varifocal فاصله کانونی قابل تنظیمی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد میدان دید را تغییر دهید. در حالی که لنزهای ثابت یک میدان دید خاص را ارائه می دهند.
 5. عملکرد در نور کم: اگر در شرایط کم نور نیاز به نظارت دارید، دوربین هایی با عملکرد خوب در نور کم را در نظر بگیرید. برای دید بهتر در تاریکی به دنبال دوربین هایی با ویژگی هایی مانند نورپردازی مادون قرمز (IR) یا سنسورهای پیشرفته در نور کم باشید.
 6. اتصال به شبکه: مطمئن شوید که دوربین دارای گزینه های اتصال شبکه مناسب، مانند اترنت سیمی یا بی سیم (Wi-Fi)، بسته به زیرساخت و نیازهای نصب شما است.
 7. گزینه های ذخیره سازی: نحوه ذخیره و مدیریت فیلم های ویدئویی دوربین را تعیین کنید. دوربین‌های شبکه معمولاً از ذخیره‌سازی محلی روی کارت SD یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی و همچنین ذخیره‌سازی مبتنی بر ابر یا ادغام با ضبط‌کننده‌های ویدیوی شبکه (NVR) یا سیستم‌های مدیریت ویدیو (VMS) پشتیبانی می‌کنند.
 8. فشرده‌سازی ویدیو: فرمت‌های فشرده‌سازی ویدیوی دوربین را بررسی کنید، مانند H.264 یا H.265، که بر نیازهای ذخیره‌سازی و استفاده از پهنای باند شبکه تأثیر می‌گذارد.
 9. یکپارچه سازی و سازگاری: سازگاری دوربین با سایر سیستم ها و دستگاه های امنیتی که ممکن است داشته باشید، مانند NVR، VMS یا سیستم های اتوماسیون خانگی را در نظر بگیرید. به دنبال دوربین هایی باشید که از پروتکل های استاندارد صنعتی پشتیبانی می کنند و دارای API برای ادغام آسان هستند.
 10. بودجه: بودجه ای را بر اساس نیازهای خود تعیین کنید و دوربین های مورد تحقیق را در محدوده قیمت خود تعیین کنید. ویژگی ها، کیفیت و شهرت و برتری برند را مقایسه کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

همچنین توصیه می شود قبل از تصمیم گیری نهایی، نظرات را بخوانید، با متخصصان امنیتی یا فروشندگان در میان بگذارید و الزامات خاصی را برای محیط نظارت خود در نظر بگیرید.

راهنمای کلی در خرید دوربین مداربسته

برای بالا بردن امنیت اماکن و ساختمان ها نصب دوربین مداربسته می تواند یکی از بهترین راه حل ها باشد. مطمئناً قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته یکسری سوالات در رابطه با نحوه نصب، انتخاب دستگاه، انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین و تعداد دوربین ها، برای شما ایجاد می شود. لازم است قبل از اقدام به خرید دوربین مداربسته اطلاعاتی در رابطه با دوربین مداربسته و نحوه کار آن داشته باشید. در این مطلب سعی شده است موضوعات مهم و مفید در قالب راهنمای خرید دوربین مداربسته ارائه شود.

برای انتخاب دوربین مداربسته کارآمد تعیین فضای نصب دوربین مداربسته (فضای داخلی یا خارجی)، ارزیابی فاصله تصویر برداری، کیفیت تصاویر ضبط شده، قابلیت زوم و فوکوس، مقاومت دوربین و… همگی از ویژگی هاییست که در مراحل بعدی انتخاب باید در نظر گرفته شوند. در ادامه تعیین این ویژگی ها با توجه به کاربری بررسی شده است.

محدوده‌ی دید دوربین مداربسته تان را مشخص کنید

از آن جایی که دوربین هایی با زاویه دید مختلف طراحی و تولید می شوند، تمامی آنها برای نظارت و تصویر برداری در شزایط و موقعیت های مختلف مورد کاربرد قرار می گیرند. از اصلی ترین موضوعی که در ابتدا باید مشخص شود، دید دوربین مداربسته تان است. چه زاویه دید مورد نیاز شماست و بهتر است دوربین با چه زاویه ای تصویری برداری کند. این زاویه دید می تواند از 60 تا 180 درجه متغیر باشد. به عنوان مثال با دوربین مداربسته، نظارت روی درب ورودی مورد نظر شما است و یا محوطه اطراف درب نیز باید تحت پوشش دوربین باشد.

انتخاب اندازه لنز

یکی از موضوعات اساسی که در راهنمای خرید دوربین مداربسته مورد بررسی قرار می دهیم انتخاب لنز مناسب است که می تواند تا حد قابل توجهی روی هزینه ی پرداختی شما نیز تاثیر گذار باشد. به همین دلیل در هنگام انتخاب دوربین مداربسته مورد نظرتان به نوع لنز آن توجه کنید که حتماً از پس برآورده کردن نیاز شما بر بیاید.

به طور کلی لنز ها به سه دسته تقسیم می شوند که شامل:

 • لنز ثابت (Fix)
 • لنز متغیر (Varifocal)
 • زوم (Motorize )

لنز ثابت:

این نوع از لنزها زمانی می توانند مناسب باشند که نیاز نداشته باشید زاویه دیدتان را عوض کنید به طور مثال اگر شما صاحب یک هتل باشید و تنها قصد داشته باشید یک دوربین رو به روی در ورودی بدون تغیر زاویه دید قرار دهید دوربین های مداربسته با لنز ثابت یک انتخاب مناسب است. لنز فیکس دوربین مداربسته دارای فاصله کانونی ثابتی است. به طور مثال اگر دوربینی با زاویه 60 درجه با لنز فیکس 4 میلی متری داشته باشید، دوربین می تواند تا فاصله 4 متری را به خوبی پوشش دهد اما نمی تواند تصاویر سمت چپ و راستش را در تصویر داشته باشد.

لنز متغیر:

در خرید دوربین مداربسته اگر تغیر زاویه دید و zoom تصاویر برایتان اهمیت دارد یکی از گزینه های انتخابیتان می تواند دوربین های مداربسته مجهز به لنز وریفوکال باشد. لنز وریفوکال دوربین مدار بسته دارای فاصله کانونی متغیر است. بدین ترتیب می توانید به راحتی  محدوده وسیع تری را نظارت کنید. همچنین امکان زوم بر روی سوژه را به شما می دهد تا فونت ها و اشیاء کوچک تر به وضوح دیده شوند.

راهنمای خرید دوربین مداربسته با لنز وریفوکال

لنز زوم:

لنز موتورایز این قابلیت را دارد که به سادگی زاویه دیدتان را تغیر دهید. کیفیت zoom بیشتری را در اختیار داشته باشید و به عبارتی فاصله کانونی تان را دقیق تر کنترل کنید. اینگونه از لنز ها بیشتر زمانی کارآیی دارند که یک اوپراتور بخواهد از مانیتور دوربین ها را چک نماید. راهنمای خرید دوربین مداربسته می تواند به شما کمک کند که راحت تر تصمیم بگیرید کدام یک از لنز ها برایتان مناسب و مقرون به صرفه است ضمن این که کارایی مطلوبی نیز داشته باشد.

تفاوت دوربین های مداربسته آنالوگ و HD

اگر کیفیت تصاویر ضبط شده برایتان مهم است باید به سراغ دوربین های HD بروید. اما اگر تنها برایتان وضوح کلی تصاویر اهمیت دارد، دوربین های مداربسته آنالوگ با قیمتی مقرون به صرفه برایتان مناسب خواهند بود. اگر مکانی که قصد دارید در آن دوربین مدار بسته نصب کنید از امنیت ویژه ایی برخوردار است و نظارت و ثبت جزئیات مهم هستند، پیشنهاد می کنیم از دوربین های نسل جدید آنالوگ HD و دوربین های تحت شبکه یا IP استفاده کنید.

اما در صورتی که جزئیات کارایی و اهمیتی ندارند، پیشنهاد می کنیم به سراغ دوربین مداربسته آنالوگ بروید. زیرا این دوربین ها با کیفیتی متوسط و قیمتی مقرون به صرفه تر از سایر تکنولوژی ها می توانند نیازتان را برآورده سازند.

تفاوت دوربین های مداربسته آنالوگ و HD

دوربین داخلی (Indoor) یا خارجی (outdoor)

در ابتدای راهنمای خرید دوربین مداربسته تاکید بر تعیین فضایی که قرار است دوربین نصب شود، شد. محل نصب دوربین هم از نظر کیفیت و هم فاصله تصویر برداری بسیار حائز اهمیت است. از نظر دوام بیشتر دوربین مداربسته نیز باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا با توجه به فضا باید استاندارد IP دوربین مناسب باشد. استاندارد IP میزان مقاومت دوربین مداربسته در برابر گرد و غبار و رطوبت است.

مشاوره رایگان قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته

021-88500020

اهمیت نصب دوربین مداربسته درفضاهای پر رفت آمد

امنیت مجتمع مسکونی مهم است!

زندگی در مجتمع های مسکونی به دلیل رفت و آمدهای زیاد موجب می شود ساکنین اقدام به نصب دوربین مداربسته کنند. زیرا با به کارگیری دوربین مداربسته مناسب می توانند کنترل ورود و خروج خودرو ها، تردد سرویس کارها، نظافت کارها، مامورین قرائت کنتور، پیک و سایر افراد را داشته باشند و در صورت بروز هرگونه اشکال سریعاً آن را رفع نمایند.

تجهیز فروشگاه به دوربین مداربسته

اگر مدیریت یک فروشگاه را بر عهده دارید، نصب دوربین مداربسته به عنوان راهکاری برای نظارت بر نحوه عملکرد پرنسل، ارتباط با ارباب رجوع و… باشد. البته اگر این دوربین ها به گونه ایی انتخاب شوند که مجهز به ویژگی دید در شب باشند، در تاریکی نیز تصاویر برای شما ضبط خواهند شد. دوربین مداربسته در ادارات نیز کاربردهای موثری دارند. برای آشنایی بیشتر مقاله نصب دوربین مداربسته در ادارات را مطالعه کنید.

تجهیز کارخانه ها به دوربین مداربسته

وجود دوربین مداربسته در محیط های صنعتی، تولیدی و کارخانه ها بسیار مهم هستند. خصوصاً در برخی از آنها نظارت و کنترل در بخش هایی از حساسیت بیشتری برخوردار است. هدف از ارائه راهنمای خرید دوربین مداربسته این است که از کاربرد دوربین مداربسته در هر فضا و مکانی آگاهی یافته و مناسب ترین را برای مکان مورد نظر خود انتخاب نمائید. برای تضمین امنیت کارخانه، کنترل و نظارت بر ورود و خروج کالاها و مواد اولیه همین طور تردد افراد از اقدامات ضروری است. برای این منظور یکی از راه کارها نصب دوربین مداربسته در این فضاها و محیط هاست.

با به کارگیری از چند دوربین مداربسته  نحوه عملکرد پرسنل، بررسی اتفاقات و وقایع، کنترل موجودی انبار، نظارت بر بخش های اداری و مالی و… قابل انجام است. همچنین در بخش هایی ممکن است ورود افراد ممکن نباشد می توان برای کنترل  روند کار و پروژه از دوربین مداربسته کمک گرفت.

طرح سوال برای تعیین مکان نصب دوربین مداربسته

زمانی که به نصب دوربین مداربسته فکر می کنید، طرح سوالات و جستجوی پاسخ آنها به شما کمک می کند تا بهتر در مورد انتخاب و خرید دوربین مداربسته عمل کنید. سوالاتی مانند:

 • چه قسمت هایی واقعا نیاز به نصب دوربین دارد؟
 • پر خطرترین یا حساس ترین نقاط چه قسمت هایی هستند؟
 • قبلا مورد سرقت قرار گرفته اید؟ از چه نقطه ای بوده؟
 • به چه ابزار هایی برای نصب دوربین مداربسته نیاز دارید؟
 • برای خرید دوربین مداربسته به کدام مرکز مراجعه کنم؟

بعد از پاسخگویی به سوالات بالا می توانید یک دید کلی از کاری که می خواهید انجام دهید داشته باشید. با در نظر گرفتن این پاسخ ها و هدف های مورد نظر دوربین ها را در مناطق مهم و حساس نصب کنید. البته پیشنهاد ما این است قبل از اقدام به خرید با مشاوران متخصص این حوزه مشورت کنید تا نکاتی را که مهم هستند با توجه به نیاز شما مطرح کنند.

درب های پر رفت و آمد

درب های ورودی، یکی از مهمترین محل هایی هستند که مشخص می کنند چه کسانی وارد ساختمان یا خارج از آن شده اند. به همین دلیل توصیه می شود دوربین مقابل درب و در ارتفاع بالا برای پیشگیری از دستکاری شدن توسط افراد نصب شود. در صورتی که تشخیص چهره افراد مهم باشد از یک دوربین کیفیت بالا برای ضبط تصاویر استفاده کنید. به این ترتیب در صورت لزوم می توانید چهره افرادی که توسط دوربین گرفته شده است را به خوبی تشخیص دهید.

خرید دوربین مداربسته برای درب های پر رفت و آمد

پنجره های رو به خیابان

یکی از محل های حساس ساختمان ها، پنجره های طبقه اول است. چرا که در صورت عدم حفاظت درست از این منطقه، به راحتی سارقین با شکستن شیشه می توانند وارد ساختمان شوند. البته نصب دوربین مدار بسته در این ناحیه می تواند فضای بیرون ساختمان را تحت پوشش قرار دهد. وسعت ناحیه زیر پوشش دوربین براساس نوع دوربین متغیر است.

خرید دوربین مداربسته برای پنجره های رو به خیابان

در نهایت شما می توانید با مطالعه مطالب مرتبط و راهنمای خرید دوربین مداربسته و نیز آگاهی از امکانات و قابلیت های دوربین، انتخابی درست داشته باشید. به نحوی که دوربین خریداری شده، علاوه بر براورده کردن نیازهای امنیتی و نظارتی، هزینه گزاف و اضافی را روی دست شما نگذارد.

1/5 - (1 امتیاز)