بهترین دوربین مداربسته دید در شب چیست سوالی که مشتریان هنگام خرید دوربین مجهز به دید درشب می پرسند. از طرح این سوال چه ایده ای در ذهن شما شکل می گیرد؟ برای روشن شدن موضوع ابتدا این سوال را به دو سوال متفاوت از هم تقسیم بندی می کنیم. بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب چیست؟ دوم، بهترین دید در شبی که دوربین مداربسته دارد چیست. پاسخ به هر دو نوع سوال می تواند برای شما نیز جالب باشد، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آن چه در این مقاله می خوانیم:

 1. بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب
 2. بهترین دید در شب دوربین مداربسته
 3. برد دید درشب دوربین مداربسته
 4. انواع دید درشب دوربین مداربسته
 5. تصویر دوربین مداربسته دید در شب
 6. قیمت بهترین دوربین مداربسته دید درشب

لیست قیمت دوربین مداربسته

1. بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب

اگر بهترین دوربین مداربسته را می خواهید که قابلیت دید در شب نیز داشته باشد باید روی دوربین تمرکز داشته باشید. در این حالت خصوصیات کلی دوربین مداربسته از برند، کیفیت تصویر، نوع لنز و… را در نظر بگیرید.

 • برند دوربین مداربسته: انتخاب از برندهای معتبر به شما اطمینانی در جهت کیفیت محصول و عملکرد آن می دهد. بنابراین اگر در جستجوی بهترین دوربین مداربسته هستید به دنبال برندهای متفرقه نروید.
 • کیفیت دوربین مداربسته: کیفیت تصویر در دوربین مداربسته با مگاپیکسل بیان می شود. در حال حاضر دوربین مداربسته با کیفیت تصویر از 1 مگاپیکسل تا 8 و حتی 12 مگا پیکسل تولید و در بازار عرضه می شود.
 • لنز دوربین مداربسته: نوع لنز را براساس کاربردی که از دوربین مداربسته انتظار دارید انتخاب کنید. لنز ثابت دارای فاصله کانونی ثابت است و غیر قابل تغییر، در لنزهای متغیر یا وریفوکال می توانید فاصله کانونی را تغییر دهید. تغییر در فاصله کانونی امکان زوم بر روی اشیاء و اجسام را برای شما فراهم می کند. البته به صورت دستی باید این تنظیمات انجام گیرد. لنزهای موتورایز که زوم و فوکوس از راه دور انجام می شود.

قابلیت دید در شب در اکثر دوربین های مداربسته وجود دارد، برای اطمینان به مشخصات دوربین منتخب مراجعه کنید. با توجه به انتظاراتی که از دوربین مداربسته دارید بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب را خریداری کنید. برای راهنمایی بیشتر به مقاله چه دوربین مداربسته ای بخریم مراجعه کنید.

2. بهترین دید در شب دوربین مداربسته

اگر یک دوربین مداربسته می خواهید با دید در شب عالی، بهتر است روی نوع و مشخصات دید در شب تمرکز کنید. اگر چه دید در شب عالی در دوربین های بی کیفیت و برندهای متفرقه فقط و فقط جنبه تبلیغاتی دارد. بنابراین دوربین از برندهای شناخته شده نه حتما گران قیمت، اصل اول در انتخاب و خرید دوربین مداربسته است. تا چه حد با انواع دید در شب آشنا هستید و چند نوع دید در شب دوربین مداربسته وجود دارد؟ دید درشب ها را می توان براساس برد، کیفیت تصویربرداری و… طبقه بندی کرد.

3. برد دید درشب دوربین مداربسته

آیا منظور شما از بهترین دید در شب دوربین مداربسته، دید در شب با برد بالاست؟ قابلیت دید در شب دوربین های مداربسته با بردهای مختلف ( 10، 20 ، 30،…،60 متر و … ) معرفی و در دوربین ها تعبیه شده اند. اگر برد دید در شب دوربین مداربسته شما هدف شما را پوشش نمی دهد می توانید دوربینی با برد دید در شب دیگری تهیه کنید. در صورت برد مورد نظر شما بالا ی 500 متر است می توانید از دید در شب لیزری استفاده کنید.

ممکن است برد دید درشب دوربین مداربسته مناسب باشد اما کیفیت تصویر ارائه شده دارای نویز است. انواع قابلیت های دید در شب دوربین های مداربسته می توان IR،  Exir، Starlightو دید در شب رنگی را نام برد. در تمام انواع دید در شب دوربین مداربسته، هدف تصویربرداری از محیط کم نور و هنگام شب است. کیفیت و چگونگی این تصویربرداری در آنها متفاوت است. دوربین های هایک ویژن با قابلیت دید در شب EXIR یک پیشنهاد عالی است. کیفیت تصویر در شب این نوع دوربین ها به مقدار قابل توجهی از نوع IR بهتر است و وضوح بیشتری دارد.

4. انواع دید درشب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته دید در شب IR

دوربین مداربسته دید در شب IR با استفاده از LEDهای مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن و امکان تصویر برداری در شب را فراهم می سازد. پرتو مادون قرمز امکان شناسایی رنگ برای حسگر دوربین را از بین می برد. تمامی تصاویر ضبط شده در شب با دوربین مداربسته دید در شب IR به صورت سیاه و سفید است.

دوربین مداربسته دید در شب EXIR

فناوری EXIR در دوربین مداربسته توسط یکی از بهترین برندهای دوربین مداربسته به نام هایک ویژن ابداع شد. در این قابلیت از پیکربندی لنز برای ایجاد الگوی نور مستطیلی و با پراکندگی یکنواخت استفاده شده است. دید درشب EXIR در برخی از دوربین های HD و تحت شبکه وجود دارد. کیفیت تصویر ارائه شده در شب این نوع دوربین های مداربسته بسیار بهتر از دوربین با دید درشب IR است. اگر به دنبال بهترین دوربین مداربسته دید در شب با کاربری نیمه حرفه ای دوربین های هایک ویژن با دید در شب EXIR می تواند گزینه مناسبی باشد.

دوربین مداربسته دید در شب STARLIGHT

فناوری Starlight در دوربین های مداربسته، امکان دید در شب با شرایط بسیار کم نور را فراهم می کند. البته تصویر ضبط شده با قابلیت Starlight به صورت رنگی است. چنین قابلیتی در دوربین مداربسته دسترسی به جزئیات بیشتر تصویر در محیط های کم نور و هنگام شب را ممکن می سازد. قیمت دوربین مداربسته دید در شب رنگی بالاتر از دوربین مداربسته با همان ویژگی و دید در شب سیاه و سفید است. دوربین های Starlight براساس نور محیط می توانند بین تصویر برداری رنگی و سیاه و سفید سوئیچ کنند. این تنظیمات دید در شب دوربین مداربسته به صورت دستی نیز قابل انجام است.

دوربین مداربسته دید در شب ColorVu

فناوری ColorVu پیشرو در صنعت هایک ویژن شعاریست که هایک ویژن برای معرفی تکنولوژی دید در شب رنگی خود اعلام کرده است. این شرکت مدعیست دوربین های ColorVu  تصاویر با کیفیت بالا و تمام رنگی را 24/7 ضبط می کند. کاربران چنین دوربین های مداربسته به راحتی می توانند از افراد و دارایی های خود در شب با همان رندر و کیفیت واضحی که در نور روز مشاهده می کنند، محافظت کنند. توانایی قدرتمند فناوری ColorVu برای ثبت جزئیات در نور کم از سه پیشرفت خاص ناشی شده است: 1. سخت افزار پیشرفته 2. پیشرفته ترین پردازش تصویر 3. قابلیت اطمینان فوق العاده بالا

5. تصویر دوربین مداربسته دید در شب

نمونه تصویر دوربین مداربسته دید در شب با قابلیت های دید درشب متفاوت در زیر آمده است. با مقایسه آنها به تناسب کار و هدف موردنظر خود می توانید دوربین مداربسته دید در شب مناسب را از سایر گزینه های موجود تفکیک کنید. در بهترین دوربین مداربسته دید در شب برای منزل لزومی به رنگی بودن تصاویر ضبط شده نیست. بنابراین دوربین مداربسته با دید در شب IR و EXIR می تواند اهداف مصارف خانگی و یا دفاتر را پوشش دهد.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب
بهترین دوربین مداربسته دید در شب

6. قیمت بهترین دوربین مداربسته دید درشب

دوربین هایک ویژن مدل DS-2CE16D0T-ITF

قیمت بهترین دوربین دید در شب
 • نوع تکنولوژی: آنالوگ HD – HDTVI
 • مدل و کاربرد: بولت، محیط های خارجی و داخلی
 • رزولوشن تصویر: 2 مگاپیکسل
 • میزان دید در شب: Exir با برد 30 متر
 • جنس بدنه: فلز

قیمت: 861.000 تومان

دوربین هایک ویژن مدل DS-2CE76H0T-ITMFS

قیمت بهترین دوربین مداربسته دید در شب
 • نوع تکنولوژی: آنالوگ HD – HDTVI
 • مدل و کاربرد: دام- محیط‌های خارجی و داخلی
 • رزولوشن تصویر: 5 مگاپیکسلی
 • میزان دید در شب: مادون قرمز EXIR با برد 30 متر
 • جنس بدنه: فلزی

قیمت: 1.377.000 تومان

دوربین هایک ویژن مدل DS-2CE16D0T-ITFS

قیمت بهترین دوربین دید در شب
 • نوع تکنولوژی: آنالوگ HD – HDTVI
 • مدل و کاربرد: بولت – خارجی و داخلی
 • رزولوشن تصویر: 2 مگاپیکسلی
 • میزان دید در شب:  EXIR با برد 30 متر
 • جنس بدنه: فلزی

قیمت: 1.205.000 تومان